مقالات

شهرستان بوشهر با پتانسیل بالا برای تولید محصولات کشاورزی

شهرستان بوشهر یکی از شهرستان های جنوب کشور است که از غرب با استان خوزستان از شمال با استان فارس، از شرق با استان هرمزگان و از جنوب با خلیج فارس هم مرز است.این شهرستان دارای آب و هوای گرم و شرجی در اغلب فصول سال است .این امر باعث شده تا موقعیت مناسبی از نظر کشاورزی برای این استان فراهم شود.متوسط بارندگی این شهرستان در سال حدود 220 میلی لیتر است که این بارش ها در زمستان رخ میدهد. این استان حدود ۴۳ حوضه آبریز دارد که شامل سه رودخانه، ۱۵۷ چشمه و ۱۴۷ رشته قنات است.

شهرستان بوشهر حدود 310 هزار هکتار اراضی مرتعی بوده و 220 هزار هکتار جنگل داراست. در این شهرستان انواع محصولات زراعی و باغی کشت می شود به طوریکه حدود یک میلیون  تن از محصولات زراعی در حدود 170 هزار هکتار از زمین های زراعی هر ساله به دست می آید.شهرستان بوشهر یکی از شهرستان های با پتانسیل بالا برای محصولات کشاورزی در کشور بحساب می آید.از طرفی کنار خلیج فارس بودن به این استان این امکان را داده است که با وجود بنادر تجاری مختف باعث شده صادرات محصولات کشاورزی بخصوص سبزی و صیفی جات به کشورهای همجوار خلیج فارس رونق زیادی پیدا کرده است .

انواع صیفی جات و سبزیجات

شهرستان بوشهر در زمستان و پاییز بهترین زمان برای کاشت محصولات صیفی و سبزیجات میباشد به طوریکه پیاز، سیب زمینی، فلفل، خیار، هندوانه، انواع طالبی و ملون، کاهو و کلم و نیز انواع سبزیجات تازه از جمله محصولاتی هستند که در این فصول کاشته و به کل کشور ارسال میشوند.بخش قابل توجهی از این محصولات به کشورهای حوزه خلیج فارس ارسال میشود.

گیاهان دارویی

شهرستان بوشهر دارای اقلیم خاصی برای کشت و برداشت محصولات گیاهی بشمار می آید.دشت های وسیع در کنار آب و هوای مناسب سبب رویش بسیاری از گیاهان دارویی در این شهرستان می شود .به طوریکه 50هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان تحت کشت این محصولات است.

مرکبات

انواع مرکبات مانند پرتقال و لیمو ترش در شهرستان بوشهر در حال کشت است.سالیانه 55هزار تن از این میوه ها به بازارهای کشور عرضه میشود.شهرهای جم و دشستان قطب تولید مرکبات در استان بوشهر هستند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *