مقالات

شهرستان بوکان ؛ انبار غله استان آذربایجان غربی

شهرستان بوکان ، یکی از شهرستان‌های جنوبی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر بوکان است. که از سمت شمال با شهرستان میاندوآب، از جنوب با شهرستان سقز، از شرق با شهرستان شاهین دژ، از غرب با شهرستان مهاباد و از جنوب غرب با شهرستان سردشت همسایه ‌است.

آب و هوای بوکان استپی خشک با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد است. این شهرستان در زمستان سرد و پرف و روزهای زمستانی آن طولانی بوده که معمولاً تا اواخر اسفندماه ادامه دارد. حداکثر مطلق دمای بوکان ۴۲ درجه سانتی گراد بالای صفر و حداقل مطلق دمای هوا ۲۷ درجه سانتی گراد زیر صفر است. مدت روزهای یخبندان از ۸۵ تا ۱۰۰ روز و میزان بارندگی در سال‌های مختلف میان ۳۵۰ تا ۴۱۷ میلی‌متر متغیر بوده، که متوسط آن ۴۲۸ میلی‌متر برآورد شده‌است.

کشاورزی

شهرستان بوکان قطب مهم کشاورزی و دامپروری در استان آذربایجان غربی است. این شهرستان با داشتن ۱۱۰ هزار هکتار عرصه مناسب کشاورزی و تولید سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم، قطب مهم کشاورزی آذربایجان غربی به شمار رفته و با این میزان تولید گندم به انبار غله این استان لقب گرفته است.در زمینه کشاورزی نیز بزرگ‌ترین میدان دام در غرب ایران در این شهرستان قرار دارد که نقش تعیین‌کننده‌ای در تأمین گوشت کشور و قیمت آن دارد.

باغداری و زراعت

همچنین شهرستان بوکان تولیدات مناسب و متنوعی در حوزه باغداری دارد. سیب یکی از محصولات باغی این شهرستان است که میزان تولید بالایی دارد. آلبالو، گیلاس، هلو، شفت‌آلو و زردآلو از جمله میوه های هسته داری هستند که در این شهرستان تولید می شوند.

یکی دیگر از محصولات باغی معروف شهرستان بوکان که میزان تولید بسیار خوبی دارد و به خارج از این شهرستان نیز ارسال می شود، سبزیجات خوراکی است. نعناع، شوید، ریحان، تره، جعفری، کلم، پیازچه و…انواعی از سبزیجات تولیدی در شهرستان بوکان هستند.

زراعت در شهرستان بوکان وضعیت مطلوبی دارد و محصولات زراعی متنوعی با میزان مناسب در این شهرستان تولید می شود. گندم از جمله محصولاتی است که به میزان انبوه و با کیفیت بسیار مرغوب در این شهرستان تولید می شود. شهرستان بوکان در زمینه کشت حبوباتی مانند عدس، نخود (نخود مخصوص آبگوشت و لپه) و لوبیا (قرمز و چیتی) نیز مستعد است و در حال حاضر این محصولات در این شهرستان به میزان قابل توجهی تولید می شوند.

چغندرقند و جو از دیگر محصولات زراعی است که در بوکان تولید می شود. پیاز از جمله محصولات زراعی است که سطح کشت وسیعی را در شهرستان بوکان به خود اختصاص داده است. ارقام کشت شده پیاز در بوکان شامل پیاز قرمز آذرشهر، سفید و زرد است. ۸۰ درصد کشت پیاز در این شهرستان به صورت مکانیزه و با نوار تیپ به صورت آبیاری میکرو است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *