مقالات

شهرستان بویین میاندشت دارای خاک حاصلخیز

شهرستان بویین میاندشت با وسعت 1000 کیلومتر مربع و جمعیت 35 هزار نفری از غربی‌ترین شهرستان‌های استان اصفهان است که از شمال با شهرستان خوانسار و از جنوب شهرستان فریدونشهر و از شرق با شهرستان فریدن و از غرب با استان لرستان و شهرستان الیگودرز هم مرز است.

این شهرستان از آب و هوای کوهستانی برخوردار است و میانگین بارش سالانه در شهر حدود ۴۰۰ میلیمتر به صورت برف و باران می‌باشد. حداقل و حداکثر دما بر طبق داده‌های هواشناسی به ترتیب ۳۴- و ۳۴+ درجه سانتیگراد است.

اغلب ساکنین شهرستان بویین و میاندشت از طریق کشاورزی و دامپروری امرارمعاش می‌کنند. کشاورزان محصولاتی همچون گندم، جو و سیب‌زمینی کشت می‌کنند و دامداران نیز از طریق فروش محصولات لبنی مثل کشک، ماست، پنیر و دوغ امرار معاش می‌کنند. گوشت و روغن حیوانی هم از دیگر محصولات مهمی است که درآمد دامداران را بیشتر می‌کند.

زراعت

شهرستان بویین میاندشت با داشتن خاک حاصلخیز منطقه‌ای مناسب جهت تولید محصولات زراعی است . در این شهرستان محصولات زراعی متنوعی کشت می‌شود . از جمله محصولات عمده ی تولید شده در این شهرستان می توان به گندم و جو اشاره کرد.  که مصرف زیادی در داخل شهرستان و شهرستان‌های اطراف دارند .

حبوبات تولید شده در این شهرستان شامل نخود، لوبیا، ماش و عدس است، که به هر دو صورت دیمی و آبی کشت می‌شود. کشت سیب زمینی، سیر و پیاز نیز در این شهرستان انجام می شود .

همچنین در شهرستان بویین میاندشت بیش از 1300 نوع گیاه دارویی شناسایی شده که به دلیل مساعد بودن زمینه در این شهرستان رشد می‌کند . که می‌توان به عنوان نمونه: گیاه زرین ، گیاه گل گاوزبان ، بابا آدم ، گل گندم ، کنگر و شیرین بیان را نام برد.

باغداری

فعالیت های باغی در شهرستان بویین میاندشت به دلیل وجود حوزه های آبی غنی و تمایل کشاوران به این فعالیت، رونق خوبی دارد. در این شهرستان عمده ترین تولیدات باغی گردو و بادام است.

از دیگر محصولات باغی تولید شده در این شهرستان می توان به انگور، آلو، زردآلو، گیلاس، شلیل و هلو اشاره کرد .

گلخانه‌های تولید صیفی جات نظیر خیار، گوجه، بادمجان و فلفل دلمه ای در این شهرستان وجود دارد که علاوه برتامین نیاز استان اصفهان، در استان های اطراف نیز بازار فروش مناسبی دارند .

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *