مقالات

شهرستان بیضا ؛ از مراکز توسعه کشاورزی در استان فارس

شهرستان بیضا یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر بیضا است. این شهرستان از شمال به بخش کامفیروز، در شهرستان مرودشت، از مشرق به شهرستان مرودشت، از جنوب به شهرستان شیراز و از مغرب به بخش مرکزی شهرستان سپیدان محدود می شود .

آب وهواي شهرستان بیضا معتدل و كوهستاني است، این شهرستان داراي زمستان هاي سرد و تابستان معتدل است . حداكثر درجه حرارت در تابستان تا 40 درجه سانتيگراد و حداقل برودت در زمستان به 11- درجه سانتيگراد می رسد.

رود فصلی اردکان و رود شش پیر اراضی این شهرستان را مشروب می‌کنند. رود کر درجانب شمال شرقی آن جریان دارد. این بخش، دارای چندین رشته قنات و چشمه‌های فراوان است . که می توان به  جورک، چله گاه بزرگ، چله گاه کوچک، انجیرک و هفت خوان در کنار دهکده هفت خوان اشاره کرد .

شهرستان بیضا منطقه‌ای سرسبز خوش آب و هوا است و کشاورزی و دامپروری پررونقی دارد.  این شهرستان یکی از مراکز توسعه کشاورزی در استان فارس است و از قابلیت ها و مزیت های نسبی خوبی در تولیدات کشاورزی برخوردار است.  که در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از دام و طیور، پرورش ماهیان خاویاری، تولید محصولات گلخانه‌ای و تولید محصولات زراعی دارای پتانسیل‌های خوبی است.

محصولات مهم آن گندم، جو، بُنشن، انگور، سیب و تره بار است. که انگور این شهرستان از کیفیت و محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد . ریش بابا، عسکری، سمرقندی و رطبی از مهم ترین ارقام انگور شهرستان بیضا است .

عمده کشت محصولات صیفی این شهرستان نیز شامل گوجه فرنگی، هندوانه، خربره، فلفل، پیاز، ذرت، بادمجان و خیار سبز است که  با روش های نوین آبیاری تحت فشار انجام می شود .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *