مقالات

شهرستان بیله سوار از شهرستان های مهم کشور در کشاورزی

شهرستان بیله سوار یکی از شهرستان های شمال شرقی استان اردبیل به مرکزیت شهر بیله سوار می باشد. که  از سمت شمال با شهرستان پارس آباد ، از سمت شرق با کشور آذربایجان ، از سمت غرب با استان آذربایجان غربی و از سمت جنوب با شهرستان گرمی هم مرز است.

آب و هوای این شهرستان در تابستان گرم و در سایر فصول معتدل است. به علت نزدیکی به دریای خزر و ارتفاع کم در ردیف مناطق نیمه مرطوب کشور به حساب می آید.

کشاورزی

شغل اصلی ساکنان بیله سوار کشاورزی و بازرگانی می باشد. که شهرستان بیله سوار به لحاظ داشتن خاک بسیار مرغوب و غنی بودن از لحاظ منابع آبی، پیشرفت بسیار خوبی در زمینه کشاورزی، خصوصا زراعت داشته است.  به طوری که یکی از شهرستان های مهم استان اردبیل و کشور از لحاظ تولیدات کشاورزی است.

در شهرستان بیله سوار محصولات زراعی متنوعی تولید می شود. گندم و جو از غلاتی هستند که در این شهرستان به میزان زیادی کشت می شوند. کشت این محصولات به صورت دیمی و آبی انجام می شود.  دانه های روغنی مانند کلزا، سویا، کنجد و ذرت (علوفه ای و دانه ای) در این شهرستان کشت می شوند که در این بین کلزا و سویا سطح کشت بسیار بیشتری دارند. بیله سوار در زمینه تولید حبوبات نیز موقعیت خوبی دارد. عدس از جمله حبوباتی است که نسبت به سایر حبوبات، تولید بیشتری در این شهرستان دارد.

شهرستان بیله سوار برای کشت گیاهان دارویی نیز مستعد است و در حال حاضر نیز انواعی از این گیاهان در شهرستان تولید می‌شوند. گزنه، هل، آویشن، پونه، شیرین بیان و زنجبیل از جمله گیاهان دارویی هستند که در این شهرستان تولید می شود.

از آنجایی که شهرستان بیله سوار که از لحاظ منابع آب غنی می باشد، بنابراین تولیدات خوبی در زمینه باغداری نیز دارد. میوه های سردرختی همچون هلو و شلیل در این شهرستان تولید بسیار خوبی دارند به گونه ای که علاوه بر تامین نیاز منطقه به سایر شهرستان ها نیز ارسال می شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *