مقالات

شهرستان تابیاد؛ ازقطب های کشاورزی استان خراسان رضوی

شهرستان تابیاد یکی از شهرستان های شرقی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر تابیاد می باشد. که  از شمال به شهرستان تربت جام، از شرق به مرزهای سیاسی کشور افغانستان، از جنوب به شهرستان خواف و از مغرب به باخرز محدود می‌گردد.

شهرستان تابیاد در تابستان تحت تأثیر بادهای 120 روزه ی سیستان قرار می‌گیرد که باعث افزایش گرد و غبار هوا و وارد شدن خسارت به مزارع صیفی‌کاری می‌گردد. میانگین دمایی شهرستان (54 تا 74) 16.4  درجهٔ سانتی‌گراد می‌باشد. بیشتر بارندگی در ماه‌های بهمن، اسفند و فروردین صورت می‌گیرد. بیشترین دمای اندازه‌گیری شده ۴۷٫۵ درجهٔ سانتی‌گراد و کمترین آن 24 سانتی‌گراد زیر صفر، اندازه‌گیری شده‌است.  میانگین بارندگی در این شهرستان 180.5 میلی‌متر می‌باشد.

شهرستان تایباد با داشتن اراضی مستعد کشاورزی و باغی، یکی ازقطب های کشاورزی استان خراسان رضوی محسوب می شود وبیش از80درصد جمعیت شاغل دراین شهرستان، دربخش کشاورزی مشغول هستند. شهرستان تابیاد دارای شصت و پنج هزار هکتار اراضی زیرکشت محصولات زراعی و باغی می باشد. که  دراراضی تایباد محصولاتی ازقبیل گندم ، جو و ذرت علوفه ای کشت می شود و باغ های پیشرفته پسته ودیگر محصولات زراعی و باغی، این شهرستان را به قطب کشاورزی استان خراسان رضوی تبدیل کرده است.

همچنین شهرستان تایباد نیز یکی از شهرستان هایی است که باغداری در آن به دلیل آب و هوای مطلوب و خاک حاصلخیز، عملکرد خوبی دارد. مهمترین تولیدات کشاورزی در اقلیم خشک تایباد شامل تره بار، زیره، گندم، جو ، چغندرقند، زردآلو، انگور، توت، انار، انجیر و خربزه است. ازجمله محصولاتی که دراین شهرستان کشت می شود وکشت آن سابقه چندین صد ساله دارد  محصولات جالیزی نظیر هندوانه وخربزه است. که هندوانه وخربزه تایباد بهترین محصول ازنظرکیفیت درسطح کشور می باشد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *