مقالات

شهرستان تبریز ؛ از شهرستان های فعال در بخش کشاورزی

شهرستان تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر تبریز می باشد . شهرستان از سمت شمال با شهرستان ورزقان، از سمت شرق با شهرستان‌های هریس و بستان‌آباد، از سمت غرب با شهرستان‌های شبستر و اسکو و از سمت جنوب با شهرستان مراغه هم‌مرز است. این شهرستان  بزر گترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.

اقلیم تبریز استپی خشک با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد است. سرمای زمستانی، تأثیرپذیرفته از ارتفاع بالا و توپوگرافی کوهستانی منطقه‌است. اقلیم این شهرستان در تابستان‌ها خشک و گرم است . گرچه حرارت به دلیل نزدیکی به کوه سهند و وجود باغ‌های زیادی در پیرامون شهر تعدیل می‌گردد.

برخلاف تصورات موجود و مبتنی بر این که تبریز، یک شهرستان صنعتی است اما این شهرستان یکی از  شهرستان های فعال در بخش کشاورزی است و فعالیت های خوبی در این بخش دارد . در این شهرستان 44 هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که از این 44 هزار هکتار اراضی کشاورزی ، 22 هزار هکتار دیمی و 22 هزار هکتار آبی است که سه هزار و 900 هکتار از این اراضی آبی، متعلق به باغ هاست.

عمده محصولات کشت شده در تبریز شامل گندم، جو، علوفه، گوجه سردرود، سبزی و صیفی، گیاهان دارویی، محصولات دامی و … است . که ۸۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم آبی، ۴۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم دیم، ۲۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت کلزا و ۲۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت سبزی و صیفی در تبریز است . هم‌چنین سالانه ۳۴۰۰ تن گوشت قرمز، ۳۱۴ تن گوشت سفید و ۴۸ هزار تن ذرت علوفه‌ای در این شهرستان تولید می‌شود.

بنابراین می توان با صراحت گفت که شهرستان تبریز، از شهرستان های فعال در بخش کشاورزی است و در اقتصاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی سهم بزرگی دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *