مقالات

شهرستان تربت جام از مناطق تاثیر گذار در کشاورزی

شهرستان تربت جام یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر تربت جام می باشد. که از شمال به شهرستان سرخس، از غرب به شهرستان هاي فريمان و مشهد، از جنوب به شهرستان تايباد و باخرز و از شرق به كشورهاي تركمنستان و افغانستان محدود می‌شود.

تربت جام دارای آب و هوای خشک و نیمه خشک شمال شرقی ایران است. میانگین بارندگی سالانه دوره 26 ساله تربت جام برابر 6/190 میلی متر است.

تربت جام قطب تولید محصولات کشاورزی در شرق ایران است به گونه‌ای که بیشترین جمعیت افراد شاغل در این حوزه را در میان سایر شهرستان‌های استان خراسان رضوی دارد و یکی از مناطق تاثیر گذار در بخش کشاورزی خراسان رضوی است.

در شهرستان تربت جام اهمیت خوبی به حوزه زراعت داده شده است و محصولات متنوعی در این حوزه تولید می شود. گندم و جو از محصولات زراعی هستند که در این شهرستان به میزان انبوه تولید می شوند. پنبه، چغندر قند، زعفران و زیره سبز از دیگر محصولات زراعی این شهرستان هستند که میزان تولید خوبی در شهرستان تربت جام دارند.  سیب زمینی و پیاز از دیگر کشت های این شهرستان هستند که در مناطق پرآب شهرستان مانند نصیرآباد کشت می شوند.

شهرستان تربت جام تولیدات نسبتا خوبی در زمینه محصولات باغی دارد اما با این حال  توسعه حوزه باغداری نسبت به زراعت در این شهرستان کمتر بوده است. خربزه از محصولات جالیزی شهرستان است که سطح کاشت بسیار وسیعی دارد. می توان گفت  تربت جام قطب تولید خربزه در کشور است. با توجه به کمبود منابع آبی و اُفت سفره‌های آب زیر زمینی در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد مزارع این محصول در تربت جام به روش‌های نوین آبیاری مجهز شده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *