مقالات

شهرستان تفت موفق در بخش کشاورزی

شهرستان تفت در جنوب غربی استان یزد و در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد .  این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در دامنه‌های شیرکوه از آب‌و‌هوایی خنک نسبت به دیگر شهرهای استان یزد برخوردار است. مساحت شهرستان تفت ۲۰۰۰ هکتار و جمعیت آن طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۱۸٬۴۶۴ نفر می‌باشد. تفت به واسطه وجود باغ‌های انار و محصول آن، انار تفت، معروف است، تا جایی‌که یکی از مناظر طبیعی و زیبای این شهر کوچه‌باغ‌های این شهرستان در فصل پاییز است که با مراسم انارچینی همزمان میشود.

شهرستان تفت به‌طور کلی از دو بخش تشکیل می‌شود: بخش شمالی و بخش جنوبی که به ترتیب گرمسیر و سردسیر نامیده می‌شوند. تفت منطقه‌ای ییلاقی و تابستانی با پیشینه‌ای بلند مدت. بیشتر مردم تفت کشاورز و باغدار هستند. مردم این شهر همراه کشت به دامداری نیز می‌پردازند. جمعیّت بومی این شهرستان از نظر مذهبی، شیعه و زردشتی هستند ولی در سه دههٔ اخیر، مهاجرین افغانستانی و معاودین عراقی که بیشتر از پیروان اهل سنّت هستند، جمعیّت نسبتاً تأثیر گذاری را تشکیل داده‌اند.

از فراورده‌های کشاورزی این منطقه می‌توان گندم، جو، تره بار، انار، هلو، زردآلو، گوجه و گردو را نام برد، که انار تفت فراوان‌ترین آن‌هاست و به علت آبدار بودن و قابلیت نگهداری بالای آن از کیفیت خوبی برخوردار بوده و به نقاط دیگر کشور و خارج از کشور صادر می‌شود. سطح زيركشت گلخانه‌هاي سبزي و صيفي شهرستان تفت حدود30 درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته كه اين افزايش در بخش گل رز به 100 درصد مي‌رسد. ظرفيت اشتغا‌ل‌زايي بستگي مستقيم با نوع توليدات دارد، ظرفيت اشتغال‌زايي در بخش پسته دو هزار و 300 نفر، در بخش بادام يك هزار و 200 نفر، در بخش گردو 400 نفر، در بخش انار يك هزار و 100 نفر و در بخش ساير درختان ميوه 750 نفر، در بخش گلخانه سبزي و صيفي 500 نفر و در بخش گلخانه گل رز هيبريد 30 نفر مي‌باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *