مقالات

شهرستان تکاب ؛ یک ناحیه کشاورزی

شهرستان تکاب یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر تکاب است. شهرستان تکاب، از شمال به شهرستان چاراویماق در استان آذربایجان شرقی، از غرب به شهرستان شاهین‌دژ، از شمال غربی به شهرستان باروق در استان آذربایجان غربی، از شمال شرقی به شهرستان ماهنشان در استان زنجان، از جنوب و جنوب شرقی به شهرستان‌های بیجار، دیواندره و سقز در استان کردستان محدود است. همچنین تنها شهرستان استان آذربایجان غربی است که با سه استان کردستان، زنجان و آذربایجان شرقی مرز مشترک دارد.

تکاب به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای آب‌وهوای کوهستانی است. تابستان‌های این شهر زیبا خنک و زمستان‌های تکاب سرد و پربرف می‌باشد. اغلب روزهای نیمه دوم سال هوای تکاب ابری یا بارانی می‌شود. در روزهای کوتاه زمستان، تکاب شاهد بارش برف می‌باشد. اما بهار در تکاب هوای مطبوع و عالی دارد.

شهرستان تكاب نيز به مانند ديگر مناطق آذربايجان غربی يک ناحیه ی كشاورزی است. حاصل خيزی خاک و وجود آب كافی سبب رونق كشاورزی در این منطقه شده است.  به همین دلیل محصولات کشاورزی تکاب از کیفیت بالای برخودار هستند. در این منطقه باغ‌های میوه نیز به وفور یافت می‌شود که میوه‌های اقلیم کوهستانی در آن کشت می شود. که از مهم‌ترین میوه‌های این منطقه می‌توان به سیب، گردو و حتی انگور اشاره کرد.

سیب تکاب به علت کوهستانی بودن و شرایط آب و هوایی خوب و طبیعت بکر منطقه، از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است و مدت زمان ماندگاری زیادی دارد. سایر محصولات باغی عمده تولیدی در سطح شهرستان تکاب شامل زردآلو، آلبالو و گیلاس هستند.

همچنین شرایط اقلیمی و حاصلخیزی خاک شهرستان تکاب باعث شده است تا زراعت از رونق خوبی برخوردار باشد. گندم و جو، محصولاتی هستند که در شهرستان تکاب تولید می شود. نخود، عدس و لوبیا نیز از جمله حبوباتی هستند که در حال حاضر به میزان قابل توجهی در سطح این شهرستان، در حال کشت و تولید هستند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *