مقالات

شهرستان جاجرم و بخش کشاورزی

شهرستان جاجرم یکی از شهرستان های جنوب غربی استان خراسان شمالی به مرکزیت شهر جاجرم می باشد. از شمال به شهرستان مانه و سملقان، از غرب به شهرستان گرمه با 220 کیلومتر فاصله، از جنوب به استان سمنان با 587 کیلومتر فاصله، از جنوب شرق به استان خراسان رضوی، از شرق به شهرستان اسفراین با 130 کیلومتر فاصله و از شمال شرق به شهرستان بجنورد با 157 کیلومتر فاصله محدود می‌شود.

آب و هوای این منطقه نیمه استپی، گرم و خشک می‌باشد و به طور کلی آب و هوای جاجرم معتدل و خشک است. بیشترین درجهٔ گرما در تابستان‌ها تا ۴۰ درجه بالای صفر و کم‌ترین درجه در زمستان‌ها تا ۱۵ درجه زیر صفر و میزان بارندگی سالانه حدود ۱۵۰ میلی‌متر است.

کشاورزی

برخلاف کم آبی در شهرستان جاجرم، کشاورزی یکی از مشاغل اصلی مردم است . شهرستان جاجرم دارای 12 هزار و 26 هکتار مزرعه و باغ می باشد، که سالانه به طور میانگین 51 هزار و 814 تن انواع محصولات زراعی و باغی از این میزان سطح زیر کشت برداشت می شود.

که 9 هزار  550 هکتار آن  اراضی زراعی آبی و دیم، که 42 هزار و 420 تن انواع محصولات زراعی از این میزان بدست می آید.که از این میزان 19 هزار تن غلات شامل گندم، جو و برنج، سه هزار و 500 تن سبزیجات شامل سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی و …، هشت هزار و 500 تن نباتات علوفه ای شامل یونجه و ذرت علوفه ای، شش هزار تن محصولات با مقصد صنعتی شامل دانه های روغنی و چغندرقند، پنج هزار تن محصولات جالیزی، 200 تن حبوبات و 300 تن نیز محصولات فرعی تولید می شود.

همچنین سطح باغات بارور این شهرستان دو هزار و 476 هکتار است . که از این سطح دو هزار و 451 هکتار باغ آبی و  25 هکتار نیز باغ دیم است.که از سطح تمامی باغات این شهرستان در مجموع 9 هزار و 394 تن انواع محصولات باغی شامل انار،هلو و شلیل، گردو، سیب و … تولید می شود.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *