مقالات

شهرستان جویم ؛ دارای استعداد در بخش کشاورزی

شهرستان جویم یکی از شهرستان‌های استان فارس ، به مرکزیت شهر جویم است . شهرستان جویم از شمال به شهرستان جهرم ، از شرق و شمال شرقی به شهرستان زرین‌دشت ، از شمال غربی به شهرستان قیر و کارزین ، از غرب به شهرستان خنج ، از جنوب به شهرستان لارستان و از جنوب غربی به شهرستان اوز محدود می‌شود.

هوای مرکز بخش جویم گرم و نیمه خشک می‌باشد. بیشترین درجه حرارت در تابستان‌ها ۵۰ درجه بالای صفر و کمترین آن در زمستان‌ها به ۸ درجه بالای صفر می‌رسد. میزان باران سالیانه جویم به‌طور متوسط به ۲۵۰ میلی‌متر می‌رسد .

اقتصاد شهرستان جویم بر پایه کشاورزی، دامداری و کارگری بنا شده‌است. کشاورزی در این بخش به صورت آبی و دیمی به وسیله تراکتور و کمباین انجام می‌گیرد. شهرستان جـویم استعداد كشت اغلب گیاهان دارویی، دانه‌های روغنی و محصـولات باغی مانند زیتون و زرد آلو را در سطح وسیع دارا می‌باشد.

عمده‌ترین محصولات کشاورزی این شهرستان عبارتند از :  گندم ، جو ،  پنبه ، مرکبات ، کنجد ، خرما  و تره بار .

شهرستان جویم با سطح زیر کشت دو هزار و پانصد هکتار باغ که دو هزار و 200 هکتار آن مرکبات و بیش از 300 هکتار آن نخیلات است از جمله مراکز تولید خرمای استان فارس محسوب می‌شود. عمده‌ترین ارقام خرمای تولیدی این شهرستان شامل زاهدی ، شاهانی و خاصویی است . عمده‌ترین و مهم‌ترین محصول باغی  جویم ، مرکباتی مانند: پرتقال  (محلی ، والنسیا ، توسرخ ، نافی)  و انواع نارنگی  (کله مانتین و کینو) ، لیمو ترش ، لیمو شیرین ، گریپ فروت ، نارنج  و… هستند . جویم با تولید سالانه بیش از ۵۰۰۰۰ تن انواع مرکبات از جمله شهرستان های پرمحصول در جنوب استان فارس است .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *