مقالات

شهرستان جوین ازحاصلخیزترین مناطق کشاورزی خراسان

شهرستان جوین یکی از شهرستان های غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر نقاب می باشد. که از شمال با شهرستان اسفراین استان خراسان شمالی، از شرق با شهرستان خوشاب، از جنوب با شهرستان سبزوار و داورزن و از غرب با شهرستان جغتای همجوار است. آب و هوای شهرستان جوین گرم و خشک است و هرچه به سمت ارتفاعات پیش می‌رود، آب و هوا معتدل می شود.

شهرستان جوین از جمله حاصلخیزترین مناطق کشاورزی استان خراسان رضوی ویکی از قطب های کشاورزی این استان محسوب می گردد. که با توجه به موقعیت جغرافیایی ونوع خاک منطقه و وفور چاه های متعدد عمیق و نیمه عمیق بستر بسیار مناسبی جهت پیشرفت کشاورزی می باشد.

در شهرستان جوین در حوزه کشاورزی فعالیت‌های باغی در سطح گسترده‌ای انجام می‌شوند. در واقع وجود منابع آب کافی و خاک حاصلخیز باعث رونق بیشتر فعالیت‌های اقتصادی در حوزه باغداری نسبت به سایر بخش‌های کشاورزی، شده است. عمده ترین محصولات باغی این شهرستان انار و انگور هستند که علاوه بر استفاده در داخل استان، به استان ها و کشورهای اطراف و همچنین کشورهای اروپایی نیز ارسال می شوند. پسته، گردو و بادام نیز از جمله محصولات باغی هستند که به مقدار زیادی در این شهرستان تولید می شوند.

فعالیت‌های زراعی در شهرستان جوین به دلیل رونق و استقبال خوب از حوزه باغداری به میزان کمتری انجام می شود. از جمله محصولات عمده تولید شده زراعی در این شهرستان، می‌توان به زعفران، گندم و جو اشاره کرد. حبوبات تولید شده در این شهرستان نیز شامل نخود، ماش، لوبیا و عدس بوده که به صورت آبی زراعت می‌شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *