مقالات

شهرستان خاش؛ دارای موقعیت ممتاز کشاورزی در سیستان

شهرستان خاش یکی از شهرستان های مرکزی استان سیستان وبلوچستان به مرکزیت شهر خاش می باشد. که از شمال به شهرستان زاهدان و میرجاوه، از غرب و جنوب غرب به شهرستان ایرانشهر، از جنوب به شهرستان سراوان و سیب سوران و مهرستان از شرق به کشور پاکستان محدود می گردد.

به‌طور کلی شهرستان خاش دارای آب و هوای گرم و خشک می‌باشد.  شهرستان خاش در تابستان معتدل و در زمستان سرد مى ‏باشد. بادهاى غربى مديترانه‏ اى در فصل زمستان موجب ريزش باران پراکنده مى‏شوند. میانگین بارش سالانه در این شهرستان 9/174 میلی متر است. که از ميان شهرستان هاى سیستان و بلوچستان بيشترين بارندگى را دارد. متوسط دمای آن از 7 درجه سانتیگراد الی 37 درجه سانتی گراد در تغییر است .بادهای منطقه شامل باد گرو ،نمبی ، ایر باد و گوریچ هستند.

ویژگی‌های آب و هوایی خاش در کنار خاک حاصلخیز این منطقه باعث شده که این شهرستان از نظر کشاورزی موقعیت ممتازی در استان سیستان و بلوچستان داشته و همچنین امکان کاشت محصولات گرمسیری و سردسیری در این شهرستان وجود داشته باشد.

حدود ١٠ هزار و٣٠٠ هکتار از اراضی شهرستان خاش به کشت محصولات زراعی اختصاص دارد. که عمده ترین محصولات زراعی این شهرستان شامل گندم وجو،ذرت سبزیجات برگی وغده ای، گیاهان علوفه ای،برنج و… می باشد.

سطح زیر کشت باغات این شهرستان نیز، ١٠ هزار هکتار است. که سالیانه بالغ بر ۴٢ هزار تن محصولات باغی درآن تولید می شود. که عمده محصولات باغی آن شامل خرما، انار، پسته، زردآلو، هلو، بادام، مرکبات، زیتون، توت گردو است.

همچنین  شهرستان خاش از شهرستان های  برتر در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای می باشد. که بخش اعظم محصولات گلخانه‌ای خاش هم به خارج از کشور صادر می‌شود.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *