مقالات

شهرستان خداآفرین ؛ در حوزه کشاورزی

شهرستان خداآفرین شهرستانی در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر خمارلو می باشد . ین شهرستان از شمال با کشور آذربایجان، از شرق با شهرستان کلیبر، از جنوب با شهرستان ورزقان و از غرب با شهرستان جلفا مرز کشوری و مرز شهرستانی دارد.

خداآفرین در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی بین رشته کوه‌های جنگلی قره‌داغ و رشته کوه‌های قفقاز قرار دارد . بیش از 86 درصد از وسعت اراضی شهرستان خداآفرین را جنگل‌ها و مراتع تشکیل می‌دهند. این شهرستان دارای تابستان‌های معتدل و كوه‌های جنگلی پر درخت است .

با وجو سد بزرگ خداآفرین، جنگل‌ها و مراتع وسیع و اراضی مستعد کشاورزی، پایه اقتصاد این شهرستان کشاورزی و دامداری است .  در شهرستان خداآفرین بیشتر آب مورد نیاز در زمینه کشاورزی را از طریق چشمه ها و آب رودخانه به دست می آورند. با این حال نکته لازم بذکر این می باشد که ؛کشاورزان خداآفرین علی‌رغم نبود امکان توسعه بخش کشاورزی، همچنان با وجود محدودیت محصولات کشاورزی منحصربه‌فرد تولید و روانه بازار می‌کنند.

درصد زیادی از زراعت گندم  و جو در شهرستان به صورت دیم انجام می‌شود و درصد بسیار کمی از آن به صورت آبی می باشد و درحالت آبی، بازدهی بیشتر است. شهرستان خداآفرین در زمینه تولید علوفه های دامی مانند یونجه وضعیت خوبی دارد. هر مقدار تولید یونجه در شهرستان خداآفرین به دلیل رونق دامداری در این شهرستان فوری به فروش می رسد .

کشت پنبه در گذشته به میزان زیادی در این شهرستان انجام می شد، ولی امروزه بنا به دلایلی میزان کاشت این محصول در این شهرستان کاهش یافته است .

همچنین در این شهرستان در زمینه باغداری باغات آلو، زردآلو، هلو، شلیل، انگور، گوجه سبز، گردو، زغال اخته و پرورش قارچ نسبت به سایر فعالیت های باغبانی از رونق خوبی برخوردار است .

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *