مقالات

شهرستان خرامه و محدودیت های بخش کشاورزی

شهرستان خرامه یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر خرامه است. این شهرستان از ۷ جهت به شهرستان‌های استان متصل می‌باشد که یک شاهراه اصلی استان محسوب می‌گردد. از سمت جنوب و جنوب شرق به شهرستان فسا، از جنوب و جنوب غرب به شهرستان سروستان، از جنوب شرق به شهرستان استهبان، از شرق و شمال شرق به شهرستان نیریز، از شمال به شهرستان ارسنجان، از شمال غرب به شهرستان مرودشت و از غرب و شمال غرب به شهرستان شیراز مرکز استان متصل گردیده‌است.

آب وهواي شهرستان خرامه معتدل و خشک است. و میانگین دمای سالانه این شهرستان 16 درجه سانتیگراد می باشد.

اقتصاد شهرستان خرامه  بر پايه كشاورزي خصوصا برنج كاري و گندم  و سيفي جات مي باشد . كه در سال هاي اخير به علت خشك سالي وايجاد سدهايي در مسير رود كر برنج كاري وكشاورزي هايي كه نياز به آب زياد دارند كنار گذاشته شده است.

گندم كاري منطقه خرامه  در سال هاي پرآب در سطح استان فارس  مقام اول يا دوم را طي سال هاي متوالی در اختيار داشت . كه اكنون به دلايل ذكر شده توليد گندم نيز با كاهش چشم گيري روبرو شده ودرنتيجه وضعيت اقتصادي كشاورزان این منطقه خصوصا روستا نشينان را دچار مشكل نموده است .

با این حال که بخش کشاورزی در شهرستان خرامه به واسطه محدودیت منابع آبی و وجود املاح و کیفیت پایین آب، دارای مشکلات و محدودیت هایی است . اما با این وجود می توان با استفاده از روش های نوین و کاشت محصولات سازگار با این منطقه اقتصاد کشاورزان را رونق بخشید.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *