مقالات

شهرستان خرم آباد با تولید بالا در کشاورزی

شهرستان خرم آباد مرکز استان لرستان و در غرب ایران قرار دارد . این شهر در ارتفاع 11478 متری از سطح دریا و در میان دره‌های زاگرس قرار دارد.خرم آباد دارای آب و هوای مدیترانه ای است . میزان بارندگی بالا در این شهرستان باعث شده که به عنوان ششمین مرکز استان پر بارش در ایران بشمار آید. میزان بارندگی در این شهرستان در فصل بهار به بیشترین حد خود میرسد.این شهرستان از شمال به شهرستان سلسله ، از شرق به شهرستان‌های دورود و الیگودرز، از جنوب به شهرستان اندیمشک و از غرب به شهرستان‌های دوره محدود می‌شود.

این شهرستان توانایی تولید 500هزار تن محصولات کشاورزی را داراست که 200هزار تن مربوط به تولید محصولات مانند گندم، دانه های روغنی، چغندر قند، جو،برنج،  حبوبات و 300 هزار تن مربوط به صیفی جات است.با توجه به پیش بینی کارشناسان کشاورزی این شهرستان امسال بیش از 65 هزار تن گندم،1200 تا 1500 تن دانه روغنی کلزا ، 20هزار تن انواع حبوبات را تولید و به فروش خواهد رساند.

در راستای اجرای طرح جهش تولید برای دومین سال متوالی 43هزار هکتار از اراضی دیم شهرستان خرم آباد به زیر کشت رفته است.حدود 75 درصد از اراضی کشاورزی خرم آباد دیم است . کشت دانه‌های روغنی، گندم و جو را در قالب طرح جهش تولید را باید در دستور کار قرار دهند.کشاورزانی که در قالب جهش تولید اقدام به کشت کرده اند حدود 25هزار و 230لیتر انواع بذر مال و کود شیمیایی را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد اینکار سبب تشویق کشاورزان خواهد شد.میزان خرید گندم در شهرستان خرم آباد بیش از 7 هزار و 500 تن و میزان دانه روغنی کلزا را بیش از 400تن  است.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *