مقالات

شهرستان خفر و بخش کشاورزی آن

شهرستان خفر یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر باب انار است. شهرستان خفر در مرکز استان فارس واقع است. شهرستان‌های سروستان و کوار در شمال این شهرستان، شهرستان فسا در شرق، شهرستان جهرم در جنوب و شهرستان فیروزآباد در غرب این شهرستان واقع شده‌اند. رود قره‌آغاج از این شهرستان می‌گذرد.

این شهرستان دارای آب و هوای خشک و نیمه خشک می‌باشد. بیشتر بارش‌ها در این منطقه در نیمه دوم بهمن ماه روی می دهد. تابستان‌های شهرستان خفر گرم و خشک و بدون بارندگی و زمستان‌های آن نسبتا سرد هستند. میانگین بیشترین دمای شهر باب‌انار، مرکز این شهرستان در تابستان ها به 29 درجه سانتی گراد و میانگین کمترینِ آن در زمستان ها به 12 درجه سانتی گراد می‌رسد و متوسط بارش سالانه آن نیز در حدود سیصد میلیمتر است.

پوشش گیاهی در خفر به صورت استپ کوهپایه ای است .  گیاهان دارویی همچون گل ختمی، مک، گل گاوزبان، پر سیاوش، مومنایی، آویشن، گل بابونه، کاسنی، خاکشیر، مورد و … در این شهرستان می‌رویند.
و در زمینه باغداری نیز درختانی همچون نخل، انار، مرکبات، بادام، گردو، هلو، زردآلو، انجیر، سیب، ازگیل و زیتون در این منطقه رشد می‌کنند.

محصولات مهم کشاورزی در بخش زراعی در این شهرستان شامل ، گندم ، جو و برنج می باشد . در بخش باغداری شهرستان خفر نیز محصولاتی چون بادام ، انار ، گردو ، توت ، سیب ، زردآلو ، مرکبات و خرما تولید می شود . ازگیل و زیتون نیز  از دیگر محصولاتی باغی هستند که در این شهرستان کشت می شوند . بامیه از جمله محصولات صیفی است که در این شهرستان کشت می شود و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *