مقالات

شهرستان خلخال؛ مساعد جهت تولید محصولات کشاورزی

شهرستان خلخال یکی از شهرستان های جنوبی استان اردبیل به مرکزیت شهر خلخال می باشد. که از شمال و شمال غرب به شهرستان کوثر، از غرب و جنوب به استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان و از شرق به استان گیلان محدود می‌شود.

خلخال در یک منطقه کوهستانی قرار دارد و پوشش گیاهی آن در دامنه شرقی بسیار چشم‌گیر از دامنه غربی آن است. خلخال تابستان های معتدل و بسیار لذتبخش و زمستان های سردی دارد. ارتفاعات کوه های تالش که در فاصله بسیار کمی از این شهر واقع شده اند، سرد و پربرف بوده و قسمتی از شهر که در کنار رودخانه قزل اوزن قرار گرفته است، گرم و مرطوب است. زمستان خلخال تقریباً ۵ ماه طول میکشد.

شهرستان خلخال از لحاظ میزان بارش، شرایط اقلیمی و زمین، شرایط مناسب و مساعدی جهت تولید محصولات کشاورزی دارد. گندم و جو اصلی ترین محصولات زراعی هستند که در خلخال به صورت محدود کشت می شود. برنج یکی از عمده ترین محصولات زراعی کشت شده در این شهرستان بوده است ولی در چند سال اخیر و با توجه به کاهش میزان بارش در سطح استان و کل کشور، کشت برنج در تمام مناطق کشور بجز استان‌های گیلان و مازندران ممنوع شده است.  کشت حبوباتی مانند عدس، نخود و لوبیا وسیب زمینی نیز در سطح شهرستان خلخال به صورت محدود انجام می شود.

باغداری در شهرستان خلخال به علت شرایط آب و هوایی مناسب و میزان آب کافی نسبت به دیگر مناطق استان اردبیل، از رونق خوبی برخوردار است.  به صورت کلی می توان گفت که، خاک خلخال برای کاشت انواع درختان میوه مستعد است. به همین دلیل محصولات خوبی مانند سیب، گلابی، توت، گوجه سبز، زرد آلو، گیلاس، آلبالو، بادام، گردو در مناطق سرد و معتدل شهرستان تولید می شود.  همچنین محصولا دیگری نظیر انگور، به و انجیر نیز در نقاط گرم شهرستان به دست می آیند.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *