مقالات

شهرستان خلیل آباد استوار بر پایه کشاورزی

شهرستان خلیل آباد یکی از شهرستان های غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر خلیل آباد می باشد. که از شمال شرق و شرق به شهرستان کاشمر، از جنوب شرق به شهرستان مه‌ولات، از جنوب به شهرستان بجستان، از جنوب غرب به استان خراسان جنوبی و از غرب و شمال غرب به شهرستان بردسکن محدود می‌شود.

آب وهوای حاکم بر این منطقه بری و خشک است. زمستان ها معتدل و تابستان های گرم و خشک را دارد. حد اکثر مطلق درجه حرارت ۴۵ درجه و حداقل ۱۶ درجه زیر صفر می‌باشد. این اختلاف ۶۱ درجه‌ای که در کویر نمک به بیش از این نیز می‌رسد، نشان دهنده طبیعت غالب کویری منطقه خلیل‌آباد می‌باشد. بارندگی منطقه به دلیل آب وهوای گرم چندان زیاد نیست و متوسط ۱۵ ساله آن  ۱۷۹ میلی‌متر را نشان می‌دهد. همین میزان اندک بارش از انضباط و یک‌نواختی برخوردار نبوده و دارای نوسانات زیادی می‌باشد.

از لحاظ اقتصادی شهرستان خلیل‌آباد بر پایه کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی استوار است. در شهرستان خلیل آباد فعالیت‌های باغی در سطح گسترده‌ای انجام می‌شود. در واقع وجود منابع آب کافی و خاک حاصلخیز باعث شده تا فعالیت‌های اقتصادی در حوزه باغداری نسبت به سایر بخش‌های کشاورزی، رونق بیشتری داشته باشد.

عمده ترین محصولات باغی این شهرستان پسته، انار و انگور است. سطح زیر کشت انگور در شهرستان خلیل‌آباد پنج هزار و ۷۰۰ هکتار، پسته سه هزار و ۱۰۰ هکتار و انار ۶۰۰ هکتار است.در زمینه زراعت نیز زعفران عمده ترین محصول زراعی تولید شده در این شهرستان است.

در زمینه محصولات گلخانه ای در این شهرستان گلخانه‌های تولید صیفی جاتی نظیر خیار، گوجه‌فرنگی، بادمجان و فلفل دلمه‌ای وجود دارند که علاوه بر تامین نیاز استان، در استان های اطراف نیز بازار فروش مناسبی دارند. همچنین گلخانه هایی در این شهرستان وجود دارند که در زمینه پرورش گل های زینتی نظیر گل رز  فعال هستند.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *