مقالات

شهرستان خنج ؛ مستعد در زمینه تولید محصولات کشاورزی

شهرستان خنج یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر خنج است. شهرستان خنج از شهرستان هاي جنوبي استان فارس است كه از جنوب به شهرستان هاي لامرد و مهر از شمال به شهرستان قير و كارزين و جهرم و از شرق به شهرستان داراب و لارستان محدود مي شود . خنج در ابتداي دشتي وسيع در كوهپايه هاي زاگرس جنوبي قرار دارد .

این شهرستان دارای آب و هوای گرم و خشک می‌باشد. ميانگين متوسط دما در اين شهرستان 20درجه سانتي گراد و داراي تابستاني طولاني و زمستاني كوتاه است . ميانگين بارندگي 200 ميليمتر در سال مي باشد.

 شهرستان خنج با 16 هزار هکتار سطح اراضی زراعی و باغی، یکی از شهرستان های مستعد در زمینه تولید محصولات کشاورزی در استان فارس محسوب می شود .

محصولات زراعی شهرستان خنج شامل گندم، جو، کنجد، کلزا و چغندر قند و همچنین محصولات صیفی جاتی این شهرستان شامل هندوانه، شمام، خیارسبز، گوجه فرنگی، بادنجان، کدو و سبزی های خوراکی می باشد.
در زمینه محصولات باغی نیز، بیشترین محصولات شامل خرما، لیموترش، لیموشیرین، پرتقال، نارنگی، زیتون و همچنین مقداری انگور است .

گندم آبی با دارا بودن 2500 هکتار سطح زیر کشت، بیشترین محصول تولیدی این شهرستان است . که بیشترین سطح زیر کشت و تولید گندم و جو مربوط به روستای صیف آباد از توابع بخش مرکزی این شهرستان است . همچنین بیشترین تولید صیفی جات خارج از فصل، در روستای کورده و بیشترین تولید مرکبات نیز در روستای جهره صورت می گیرد.

در نهایت نکته ای که لازم است ذکر شود این است که در زمینه صیفی جات و همچنین باغ های شهرستان خنج، آبیاری به صورت 100 درصد قطره ای انجام می گیرد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *