مقالات

شهرستان خواف در حوزه کشاورزی

شهرستان خواف یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر خواف می باشد. که از شمال به شهرستان های باخرز، زاوه و رشتخوار، از شرق به افغانستان و شهرستان تایباد، از سمت جنوب به استان خراسان جنوبی و از غرب به شهرستان‌ گناباد محدود می‌گردد.

شهرستان خواف به علت قرارگیری در حاشیه کویر، از میزان بارندگی کمی برخوردار بوده و چون بارش کم، ویژگی اصلی مناطق خشک است از این رو به لحاظ اقلیمی می‌توان آب و هوای گرم و خشک را به این منطقه نسبت داد. همچنین این شهرستان دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و نسبتاً خشک است.

اقتصاد منطقه‌ي خواف و منبع درآمد مردم بيش تر بر پايه‌ي باغداري، زراعت، دامپروري، تجارت و پرورش طيور و كارگري است. كشاورزي در اين منطقه به صورت ديم و آبي مي باشد.  مهم ترين منبع آبياري زمين هاي كشاورزي در گذشته آب قنات بوده و اكنون چاه عميق و نيمه عميق مي باشد. د. عمده ترين محصولات كشاورزي انواع نهال هاي ميوه و تزييني، توتون، زعفران، سير، چغندرقند،جو، گندم، صيفي جات،كنجد و… مي باشد. در زمينه‌ي باغداري محصولاتي چون: انگور، زرد آلو، انجير، توت، بادام، پسته، شفتالو و… توليد مي شود. که بیشترین سطح باغات شهرستان در بخش‌های جلگه زوزن و سنگان این شهرستان قرار دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *