مقالات

شهرستان خوانسار قطب تولید عسل

شهرستان خوانسار در قسمت شمال غربی استان اصفهان و در همسایگی استان لرستان و استان مرکزی واقع شده‌است . از سمت غرب با الیگودرز در استان لرستان، از سمت شمال با گلپایگان، از جنوب با فریدون شهر و چادگان و از سمت شرق به شاهین شهر محدود می‌شود.

خوانسار شهری ا‌ست خوش آب‌وهوا با ارتفاع ۲۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا و پوشش گیاهی سرسبز متنوع اعم از باغات و درختان میوۀ متعدد به‌همراه پوششی از گل‌های لالۀ سرخ و لالۀ واژگون. بنابراین به علت ارتفاع زیاد این شهر از سطح دریا، هوا در تابستان معتدل، و در زمستان نیز نسبتاً سرد است و به همین دلیل دارای شرایط ییلاقی است. متوسط بیش‌ترین دمای هوای خوانسار در گرم‌ترین ماه تابستان به ۳۱ درجۀ سانتی‌گراد، و متوسط دمای شبانه‌روز در همین ماه به 24 درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. در فصول سرد سال هم دمای هوا گاه تا ۲۰ درجه زیر صفر کاهش می‌یابد . در گرم‌ترین روزهای فصل تابستان دما به ۳۸ درجۀ سانتی‌گراد افزایش می‌یابد و درجۀ رطوبت نسبی نیز 2/32 می‌باشد. بهار خوانسار با شکوفه زدن درختان، تابستان معتدل و خنک، و پاییز نیز با هفت‌رنگ شدن طبیعت، زیبایی خاصی به منظرۀ خوانسار می‌بخشند.

آب‌وهوای مطلوب شهرستان خوانسار باعث به‌وجودآمدن باغات زیادی در این شهر شده، بنابراین باغداری و پرورش محصولات باغی مانند گردو، بادام و آلو جزو منبع درآمد اصلی مردم خوانسار به شمار می‌رود. یکی دیگر از مشاغل پررونق در خوانسار که کمک زیادی به اقتصاد این شهر می‌کند، پرورش زنبور عسل است.  مراتع سرسبز ییلاقی، گیاهان فراوان خودرو و گل‌های رنگارنگ، شرایط بسیار خوبی برای پرورش زنبور عسل به وجود آورده‌اند . این باعث شده خوانسار به یکی از قطب‌های اصلی پرورش زنبور عسل تبدیل شود.

کشاورزی در شهرستان خوانسار

منابع آبی شهرستان شامل 223رشته قنات( 85 رشته عمومي و 138 رشته خصوصي) ، 480 دهنه چشمه ، 161 حلقه چاه ميباشد . ميزان كل اراضي شهرستان خوانسار شامل زمينهاي زراعي و باغي 9000 هكتار مي باشد كه از اين سطح 6300 هكتار زير كشت محصولات زراعي و 2700 هكتارباغ است. عمده محصولات زراعي شامل گندم ، جو ، علوفه ، سيب زميني ، حبوبات وعمده محصولات باغي شامل انگور، گردو ، بادام ، آلو وساير هسته دارها است.  هشت نوع گیاه دارویی مانند آویشن، زرین گیاه، قدومه، خاکشیر و گزانگبین به صورت خودرو در زمین‌های زراعی می‌روید.

عسل

عسل خوانسار یک فراوردهٔ طبیعی است که در ایران شهرت بسیاری دارد. وجود گیاه گون زمینه را برای پرورش زنبور عسل و تولید عسل انگبین مساعد نموده‌است به‌طوری‌که خوانسار در تولید عسل نقش مهمی در استان اصفهان داشته و فراورده طبیعی به اروپا نیز صادر می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *