مقالات

شهرستان خورموج از قطب های کشاورزی استان بوشهر

شهرستان خورموج در میان استان بوشهر قرار دارد که دارای  آب و هوای گرم و خشک است. به طوریکه حداقل و حداکثر دما در طول سال از ۳- تا ۵۴ درجه در حال تغییر است.میزان بارندگی در این شهرستان بین 200 تا 258 میلی متر متغییر است.شهرستان خورموج از نظر وسعت دومین شهرستان استان بوشهر است.مردم این شهرستان از قوم فارس هستند و به زبان فارسی به گویش دشتی صحبت میکنند.خورموج مساحتی در حدود 5000 هزار کیلومتر دارد.زیارت ساحلی یکی از روستاهای شهرستان خورموج است که دارای استخرهای بزرگ پرورش ماهی است.

خورموج یکی از قطب های کشاورزی و زراعی استان بوشهر است.این شهرستان یکی از تولید کنندگان خارج از فصل گوجه می باشد.این شهرستان از نظر تولید محصولات کشاورزی تنوع بالایی دارد از جمله : گوجه فرنگی، کنجد، هندوانه، خربزه، طالبی، تنباکو، خرما، کدو، پیاز، سیر …… .همچنین دشت های حاصلخیزی از نظر زراعی در این شهرستان می توان دشت باغان،دشت لاور،دشت زال را نام برد.اکثر مردم شهرستان خورموج به ویژه در بخش های کاکی و شنبه در بخش دامپروری و کشاورزی مشغول به فعالیت هستندکه با مشکلاتی در گیرند که امیدواریم مسئولین جهاد کشاورزی استان، پیگیر رفع مشکلات آنان باشند.

این شهرستان دارای 56هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی است که 46 هزار هکتار زیر کشت محصولات کشاورزی قرار دارد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر نیز گفت: 30 میلیارد تومان اعتبار در 5سال برای آبخیز داری استان اختصاص خواهد یافت.همچنین یک سهم اعتبار 50 درصدی برای تغییر نوین شیوه های آبیاری برای استان در نظر گرفته شده است که اگر عملیاتی شود تحولات عظیمی دربخش کشاورزی به وجود خواهد آمد که وضعیت کشاورزی استان را بهبود خواهد بخشید . جایگزینی 500 دستگاه تراکتور فرسوده در سه سال آینده می تواند خبری خوبی برای کشاورزان استان خورموج بحساب آید.

دامپروری

این شهرستان در بخش دامپروری استعداد ویژه ای در تولید و پرورش دام سبک و سنگین از جمله گاو، گوسفند، بز، شتر، طیور و آبزی پروری دارد.دامپروری در این شهرستان به صورت سنتی است. تعداد 20 واحد مرغداری با تولید 5500 تن در سال و 5 واحد پرواربندی با تولید 800 تا 900 تن در سال مشغول فعالیت می باشند. میانگین تولید 6 کیلو در هر کندو سالانه 155 تن عسل تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *