مقالات

شهرستان خوسف در بخش کشاورزی

شهرستان خوسف یکی از شهرستان های غربی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر خوسف و یکی از مناطق کویریمی باشد.  که از شمال به شهرستان سرایان، از شرق به شهرستان بیرجند، از جنوب به شهرستان نهبندان و از غرب به شهرستان طبس محدود می‌شود.

شهرستان خوسف دارای اقلیم مناطق بیابانی با ویژگی های خاص آن است. که از جمله این ویژگی ها می توان به تابستان های گرم و خشک و زمستان های نسبتاً سرد اشاره کرد. حداکثر نزولات آسمانی این شهرستان در سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت بوده و کمی نزولات آسمانی باعث شده هیچگونه رودخانه دائمی در اطراف آن جریان پیدا نکند.

در زمینه کشاورزی در شهرستان خوسف، باید گفت که محصولات کشاورزی استراتژیک منطقه خراسان، در این شهرستان به خوبی جواب داده‌است. اگرچه زرشک در بسیاری از نقاط کشور تولید می‌شود؛ ولی زرشک شهرستان خوسف، کیفیت بسیار مطلوبی دارد. عناب یکی دیگر از محصولات تولیدی خوسف است . که  در این شهرستان در رده‌ی میوه‌های درختی به راحتی تولید می‌شود. 90 درصد عناب مصرفی کشور در  خوسف تولید می‌شود.

وجود جلگه‌ی حاصلخیز ماژان در این شهرستان نیز، بستر را برای تولید محصولات با کیفیت زراعی فراهم نموده است. زعفران تولیدی خوسف کیفیت بالایی دارد و به خاطر مصرف کم آب، همچنان ظرفیت برای توسعه آن وجود دارد. گندم و جو تولیدی این شهرستان نیز مرغوب بوده و قابلیت کشت دارد. کشت پنبه نیز از جمله کشت‌هایی است که در سال های گذشته در خوسف انجام می‌شده است.

تولید گل نرگس برخلاف زحمات فراوانی که دارد، از جمله تولیداتی است که در شهرستان خوسف در سطح بالایی انجام می‌شود و در کشور حائز رتبه است. همچنین در شهرستان خوسف گیاهان دارویی مانند زیره سبز، پونه و… به صورت خودرو وجود دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *