مقالات

شهرستان دامغان و بخش کشاورزی

شهرستان دامغان یکی از شهرستان های غربی استان سمنان به مرکزیت شهر سمنان می باشد. که از شمال با استان مازندران، از جنوب با استان اصفهان، از شرق با شهرستان شاهرود و از سمت غرب با شهرستان سمنان و شهرستان مهدیشهر همسایه ‌است.

شهرستان دامغان در حد فاصل مرتفعات میانی البرز و دشت کویر ، دارای شرایط اقلیمی متنوعی از اقلیم مرطوب تا اقلیم های خشک و فرا خشک است. بارندگی قلیل، اختلالات درجه حرارت شب و روز و فصل خشک طولانی (بین 7 تا 9 ماه) از ویژگی های بارز این شهرستان است.

پايه هاي اقتصادي شهرستان دامغان را به ترتيب كشاورزی، دام داری و صنعت تشكيل مي دهد. كشاورزی دراين شهرستان بسيار فعال و از بازدهی نسبتا بالايی برخوردار است. محصولات متنوعي كشاورزی دامغان را تشكيل داده اند كه برخي ازآن ها وجهه اي صادراتی دارند. عمده اين محصولات شامل پسته، ‌پنبه، گندم، جو، انگور، چغندر قند، تره بار، سيب، زردآلو، گردو، گلابی، ‌و آفتاب گردان مي شوند. انواع توليدات كشاورزي از جمله پسته، پنبه، چغندرقند و خشكبار از صادرات اين شهرستان به شمار مي آيند.

آب‌های زیرزمینی این شهرستان برای باغداری و مخصوصا کاشت پسته بسیار عالی است و شهرستان بهترین آب و هوا را برای پرورش پسته دارد. اکثر مردم منطقه دامغان، به پرورش پسته مشغول اند. بیش از ۳۸ هزار تن پسته در استان سمنان تولید می شود که از این میزان حدود ۳۰هزار تن آن از تولیدات باغداران شهرستان دامغان است.

از جمله ارقام پسته این شهرستان، می‌توان به پستۀ کله‌قوچی، پستۀ قرمزعلیان، پستۀ فخری، پستۀ شاهپسند، پستۀ اکبری، پستۀ عباسعلی، پستۀ خنجری، پستۀ احمدآقایی اشاره کرد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *