مقالات

شهرستان داورزن؛ مرکز تولید فلفل در کشور

شهرستان داورزن یکی از غربی ترین شهرستان های استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر داورزن می باشد. که از شمال به شهرستان‌های جوین و جغتای، از شرق و جنوب به شهرستان سبزوار و از غرب به شهرستان شـاهرود محدود می شود. شهرستان داورزن از مناطق خشـک و نیمه خشک به شمار می‌رود، امـا تحت تاثیر عوامـل جغرافیایی مختلف از تنوع اقلیمی برخوردار است. که تنوع آب و هوایی آن به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱-آب و هوای گرم کویری  ۲-معتدل ۳-سرد کوهستانی.

مردم شهرستان داورزن اغلب به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول می باشند. شهرستان داورزن به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و تنوع آب و هوایی یکی از مناطق ویژه برای کاشت فلفل قرمز نیز می‌باشد. سطح زیر کشت بسیار زیاد این محصول، داورزن را به مرکز تولید فلفل در کشور تبدیل کرده است. از 200 تن محصول فلفل تولیدی کشور، تقریبا 40 تا 50 تن در داورزن کشت و تولید می شود که همچنان پتانسیل توسعه را دارد. فلفل کاران این خطه هر سال از اوایل مرداد تا پایان آبان ماه شش تا هفت چین محصول فلفل برداشت می کنند که به طور میانگین حدود چهار تن فلفل قرمز خشک از هر هکتار برداشت می شود.

انار یکی از مهم ترین محصولات باغی این شهرستان می باشد،که  انار روستای نهالدان در این شهرستان بسیار معروف است.

همچنین این شهرستان با کشت گیاهانی همچون ” شیربادیون، مرزه، شوید، خاکشیر، کنجد، زیره سبز، آویشن، رازیانه، گل گاوزبان، نعنای فلفلی، گل محمدی، شیرین بیان و خارشتر” یکی از قطب های تولید گیاهان دارویی در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *