مقالات

شهرستان درمیان و بخش کشاورزی

شهرستان درمیان یکی از شهرستان های غربی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر اسدیه می باشد. که شمال اين شهرستان به شهر قائنات، جنوب به شهر سربيشه، غرب به شهر بيرجند و شرق آن به استان شيندند افغانستان متصل است.

آب و هوای  درمیان در زمستان سرد و در تابستان گرم و خشک است یکی از ویژگی‌های اقلیمی درمیان وزش طوفان‌های شدید در فصل تابستان است که در مناطق شرقی بر شدت آن افزوده می‌شود.

میانگین بارندگی شهرستان در حد ۱۴۹ میلی‌متر در سال است که بر اساس اطلاعات ایستگاه اسدیه بدست آمده‌است. اما در مناطق مرتفع میزان بارنگی بیش از این رقم بوده و به ۴۰۰ میلی‌متر نیز در برخی مناطق می‌رسد.

اقتصاد شهرستان درمیان از گذشته به کشاورزی وابسته بوده و اکنون نیز همین وابستگی وجود دارد. به گونه‌ای که امرار معاش ۹۰ درصد جمعیت درمیان وابسته به کشاورزی است. کل سطح زیر کشت زراعی و باغي این شهرستان ۸۲۶۵ هكتار است. كه ۴۴۰۹ هكتار زراعي آن شاغل ۳۷۴۶ هكتار آبي و ۶۶۳ هكتار ديم و با توليد كل ۱۸۶۶۵ تن مي باشد. باغات  درمیان نیز ۳۸۵۶ هكتار مي باشد كه شامل ۳۵۲۹ هكتارآبي و ۳۲۷ هكتار ديم با توليد كل ۳۶۶۳ تن است .
ازجمله محصولات باغی عمده شهرستان زرشک، عناب وگردو ،پسته بادام و زعفران و … و مهمترین محصولات زراعي گندم ،جو ،چغندر قند و يونجه را مي توان نام برد . که در این میان محصولات شاخص این شهرستان شامل زرشک و عناب با رتبه سوم توليد در کشور مي باشد.

 

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *