مقالات

شهرستان دره شهر از شهرستان‌های شاخص در حوزه کشاورزی

شهرستان دره شهر یکی از شهرستان های غربی ایران می باشد که در جنوب شرق استان ایلام قرار دارد. یکی از شهرهای تاریخی استان ایلام و کوردستان ایران است . که به دلیل قرار گرفتن در کنار کبیرکوه و کنار خرابه های شهر باستانی ماداکتو و رود خروشان سیمره به یکی از شهرهای تاریخی و قطب گردشگری ایلام مشهور شده است.مردم این شهرستان به زبان لری و کردی صحبت می کنند و مذهب اکثر این مردم شیعه است. این شهرستان با دارا بودن استعداد کشاورزی و وجود آب ‌فراوان و مراتع و جنگل های انبوه،‌ دارای آثار دیدنی تاریخی و طبیعی بی شماری است.

تنوع کشت 50 نوع محصول کشاورزی زراعی در دره شهر این شهرستان را جز شهرستان‌های شاخص استان ایلام در حوزه کشاورزی قرار داده است. گل نرگس، خیار، باقلا و طالبی، گوشت قرمز، شیر و… از محصولات مهم تولیدی حوزه کشاورزی در شهرستان دره شهر میباشند.سالانه حدود 400 هزار تن از محصولات زراعی و دامی در دره شهر تولید و بیش از 10 نوع محصول توسط صنایع تبدیلی در شهرستان فراوری میشود.60 درصد جمعیت شهرستان دره شهر در بخش کشاورزی و از زیر بخش های آن مشغول به فعالیت هستند.بیش از 30 نوع محصول زراعی و باغی مختلف در این شهرستان کشت می شود . که بیشترین سطح زیر کشت مربوط به دانه‌های روغنی، غلات و حبوبات است.

با توجه به شرایط خشکسالی های اخیر یکی از بهترین راه ها  اجرای طرح های نوین آبیاری است . که هم باعث مدیریت مصرف آب و هم به بهره وری در تولید می شود .تا کنون حدود 6هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان به سیستم های آبیاری تحت فشار مجهز است.به رغم کاهش بارندگی ها و خشکسالی ها پیش بینی میشود امسال بیش از 50هزار تن انواع محصول زراعی برداشت و روانه بازار های مصرف داخلی و خارجی کشور شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *