مقالات

شهرستان درگز پیشرو در زمینه کشاورزی

شهرستان درگز یکی از شهرستان های شمالی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر درگز می باشد. که از شمال و شرق به کشور ترکمنستان، از جنوب شرق و جنوب به شهرستان کلات، مشهد و چناران و از غرب به شهرستان قوچان محدود می‌شود.

این منطقه به دلیل اینکه در داخل کوهستان هزار مسجد واقع است، دارای آب وهوایی سرد و کوهستانی است البته هوا در نواحی پست و پوشیده از مراتع و چمنزار، گرم است. همچنین مرکز شهرستان درگز از آب وهوای گرم و نیمه‌مرطوبی برخوردار است.

کشاورزی

کشاورزی یکی از اصلی ترین مشاغل مردم در سطح شهرستان درگز است. میزان آب در سطح شهرستان قابل قبول است، اقلیم آب و هوایی با بیشتر محصولات سازگار است و خاک منطقه هم مستعد برای زراعت و باغداری است.

گندم و جو از اصلی ترین محصولات زراعی هستند که در سطح این شهرستان و به دو صورت آبی و دیم کشت می شوند. استان خراسان‌رضوی از نظر سطح زیرکشت پنبه مقام اول و از نظر تولید بعد از استان فارس مقام دوم را در کشور به خود اختصاص داده است؛ کشت و تولید نیز عمدتا در 7  شهرستان سبزوار، نیشابور، سرخس، رشتخوار، بردسکن، تایباد و درگز انجام می شود. که شهرستان درگز یکی از اصلی ترین مناطق کشت پنبه درسطح این استان است.

در زمینه باغداری سیب یکی از اصلی ترین محصولات باغی شهرستان درگز محسوب می شود. که هرساله مقدار قابل توجهی از آن ازطریق مرز لطف آباد به خارج از کشور صادر می شود. انگور تنها محصولی است كه در شهرستان درگز از سالهای خيلی دور كشت می‌شده و شرايط آب و هوايی درگز برای كشت اين محصول بسيار مناسب است و دارای سطح زیر کشت بیش از ۷۰۰ هکتار و میانگین عملکرد ۱۰ تا ۱۵ تن درهکتار است.

کوه هاي زنگلانلو، الله اکبر، علی بلاغ، آسلمه، قره داغ و جنوب کوه کماس از جمله مناطقی در درگز است که انواع  گیاهان دارویی خودرو در آن رشد می کند. زیره سیاه یا زیره کوهی، آنغوزه، قره قات، بارهنگ، زالزالک از انواع این گیاهان است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *