مقالات

شهرستان دلگان؛ دارای توانمندی بالا در کشاورزی

شهرستان دلگان یکی از شهرستان های جنوب غربی استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت شهر گلمورتی می باشد. که از شمال و شرق به شهرستان ایرانشهر، از جنوب به شهرستان فنوج و غرب به استان کرمان منتهی می‌گردد.

شهرستان دلگان دارای اقلیم فراخشک گرم می باشد. میانگین بارش سالانه در این شهرستان حدود ۶/۶۷ میلی است.

دلگان در بخش کشاورزی از ظرفیت و توانمندی بالایی برخوردار است. شهرستان دلگان به علت داشتن دشت های بسیار حاصلخیز و قرار گرفتن در حاشیه دریاچه جازموریان و داشتن آب و هوای مناسب تولید کننده انواع محصولات کشاورزی استوایی است.در این منطقه حاصلخیز که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه دریاچه جازموریان دارای سفره های زیر زمینی بسیار غنی است صدها حلقه چاه آب کشاورزی حفر شده است. که عمق هر چاه با دبی بسیار بالا حدود 15 متر است.بیش از 90 درصد مردم دلگان به کار کشاورزی اشتغال دارند.

مهمترین محصولات کشاورزی دلگان عبارتند از گندم ، جو، انواع نخیلات ، حنا ، چای ترش (مکه ای)، کنجد ، کلزا ، گلرنگ ، باقلا ، یونجه ، ذرت (علوفه ای و دانه ای) ، خرما . همچنین از جمله مرکبات؛ سبزی و صیفی جات که در این شهرستان کشت می شود می توان به لیمو ، پرتغال ، نارنگی ، لیمو شیرین ، گریپ فروت ، هندوانه ، خربزه ، خیار ، گوجه ، بادمجان ، فلفل ، پیاز ، سیب زمینی اشاره نمود.

عمده محصول باغداری در این شهرستان خرما و چای ترش است و این منطقه مستعد توسعه کاشت این محصولات است. بيش از 40 نوع خرما در اين شهرستان توليد مي شود كه خرماي مضافتي، رَبّی، زاهدي، دِسكي، بَرني، سنگ شكن و هَليلِه از معروف ترين و پر فروش ترين آن‌هاست.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *