مقالات

شهرستان دهلران دارای شرایط اقلیمی خوب برای کشاورزی

شهرستان دهلران یکی از شهرستان های واقع در جنوب شرقی استان ایلام میباشد.دهلران از نظر شرایط اقلیمی به دو بخش سردسیر و کوهستانی و گرم و خشک که عمدتا به صورت دشت است، تقسیم می شود.شرایط آب در این دو منطقه خوب است به طوریکه می توان از آن در زمینه کشاورزی، دامداری و پرورش ماهی استفاده کرد.موقعیت جغرافیایی مرزهای شهرستان دهلران باعث ایجاد پتانسیل های خوب از نظر صادرات در این منطقه شده است .

زراعت

کشاورزی زراعی به دو صورت آبی و دیمی در شهرستان دهلران انجام می شود.با توجه به وسعت این شهرستان و تعداد قابل توجه زمین های کشاورزی و شرایط خوب آبی در این شهرستان به نظر میرسد کشاورزی مزیت شغلی برتری دارد.تولید گندم بیشتر از سایر محصولات است.میزان کشت کلزا، ذرت و کنجد نیز در سطح قابل قبولی است و دارای مزیت اول هستند.کشت جو قابل توجه و چغندر قند به میزان کم  و محدود است.کشت سیب زمینی، یونجه، پیاز، بادمجان و حبوبات در سطح پایین تری از کشت قرار دارند.

دامداری

وجود مراتع ، آب کافی و همچنین وجود دو اقلیم برای پرورش دام های متفاوت سازگار با هرکدام از آنها، باعث شده است دامداری مزیت خوبی در شهرستان دهلران داشته‌باشد.دامداری در این شهرستان بیشتر به صورت سنتی و با دو دام سبک و سنگین انجام می شود. پرورش گوسفند، بز (گوشتی و شیری) و گاو در بالاترین اولویت قرار می‌گیرد؛ به این دلیل جوابدهی خوبی در بر دارد و می تواند توسعه پیدا کند.

در رابطه با زنبور داری باید در نظر داشت که در مناطق سردسیر قابلیت انجام شدن را دارد.وجود اراضی زیاد کشاورزی مخصوصا کلزا، باعث ایجاد گل‌های خوبی برای این کار شده است.تولیدات عسل نیز بسیار بالاست. وجود مراتع، زمین های کشاورزی و گل های تازه باعث شده است پرورش زنبور، مزیت خوبی داشته باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *