مقالات

شهرستان رباط کریم در بخش کشاورزی

شهرستان رباط کریم یکی از شهرستان‌های غرب استان تهران و مرکز آن شهر رباط کریم است . که از شمال به شهرستان شهریار، از جنوب به شهرستان ری، از شرق به شهرستان اسلامشهر و از غرب به شهرستان ساوه محدود می‌شود.

شهرستان رباط كريم تحت تاثير آب و هواي بياباني قرار گرفته به علت كاهش ارتفاع و مجاورت با مناطق كويري ( قم ، كوير نمك ، رودشور ، شمال درياچه نمك )از اقليم نيمه بياباني برخوردار است و از نظر شرايط اقليمي در ماههاي فروردين و ارديبهشت حالت نيمه خشك و شش ماه از سال هم در آن شرايط اقليمي خشك حاكميت دارد.

كشاورزی در شهرستان رباط کریم  از رونق خوبی برخوردار بوده  و بيش تر به صورت آبی  است. برای آبياری زمين های تحت كشت و باغ های اطراف، از چاه های ژرف استفاده می شود که  به صورت كرت بندی است. عمده ترين فرآورده های كشاورزی و باغ داری عبارتند از: گندم ، جو ، تره بار ، ذرت ، تخمه آفتابگردان ، انگور ، سيب ، گلابی و گيلاس . همچنین بخش کشاورزی رباط کریم در سال های اخیر توانسته است با کشت زعفران به قطب تولید این محصول دراستان تهران تبدیل شود . این منطقه همچنین به دلیل شرایط اقلیمی خود علاوه بر تولید زعفران  ،  پتانسیل زیادی برای کاشت گیاهان دارویی نیز دارد.

در اين شهرستان پوشش گياهی تنک جهت چرای دام موجود است. دام داری در منطقه هم به صورت سنتی و هم به روش صنعتی انجام می گيرد. محصولاتی مانند تره بار ، انگور و شير از مهم ترين محصولات صادراتی رباط كريم محسوب می شود .

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *