مقالات

شهرستان رستم ؛ مستعد تبدیل به قطب کشاورزی

شهرستان رستم یکی از شهرستان‌های استان فارس می‌باشد که مرکز این شهرستان شهر مصیری است . که دارای دو جلگه بزرگ رستم1 و رستم2 است که دارای زمین های بسیار حاصلخیز می باشد. این شهرستان از شمال با استان کهگیلویه و بویراحمد، از شرق و جنوب با شهرستان ممسنی و از غرب با شهرستان گچساران مرز مشترک دارد.

این منطقه از نظر آب و هوایی دارای دو نوع آب و هوای سرد و معتدل است و دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل می‌باشد، میانگین دمای سالانه آن 21 درجه سانتی‌گراد می باشد و میانگین بارندگی شهرستان ۵۵۰ میلی‌متر در سال می‌باشد.

شغل  اکثر ساکنین این شهرستان کشاورزی است . شهرستان رستم یکی از شهرستان های مستعد در تولید مرکباتی مانند پرتقال، لیمو، نارنگی و … است . در این شهرستان در  قدیم، کاشت پنبه، چغندر قند، برنج، گندم و برخی غلات دیگر مرسوم بوده‌است . اما امروزه به تدریج این غلات به گندم و برنج محدود گردیده است .  اخیراً نیز ذرت و گاه سویا، کنجد، ماش و… نیز  در زمین های زراعی این شهرستان کشت می‌شود.

گلخانه های فعال در این شهرستان نیز بیشتر صیفی جاتی مانند خیار، گوجه فرنگی و توت فرنگی را پرورش می‌دهند.

لازم بذکر است که به دلیل هم مرزی شهرستان رستم با استان کهگیلویه وبویراحمد بخش قابل توجه ای از تولیدات کشاورزی شهرستان رستم به دلیل مسافت کوتاه و کاهش هزینه حمل ونقل به این استان فرستاده می شود.

شهرستان رستم با داشتن بیش از20 هزار هکتار اراضی کشاورزی ظرفیت تبدیل شدن به قطب کشاورزی استان فارس را دارد.  چرا که شهرستان رستم به دلیل ویژگی آب وهوایی وزیست محیطی منحصر به فردی که دارد قادر است محصولات زراعی وباغی متنوعی را درخود پرورش داده ونقش تاثیر گذاری در بخش کشاورزی جهت خود کفایی این محصولات درسطح استانی وحتی کشوری ایفا نماید.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *