مقالات

شهرستان ری ؛ پیشرو در کشاورزی

شهرستان ری، یکی از شهرستان‌های جنوبی استان تهران به مرکزیت شهر ری است . که از شمال به شهرستان‌های رباط کریم، بهارستان، اسلامشهر و تهران، از شرق به شهرستان پاکدشت، قرچک و ورامین، از جنوب به استان قم و از غرب به استان مرکزی محدود می‌شود.

آب و هوای شهرستان ری معتدل و خشک می‌باشد. حداکثر درجه حرارت در تابستان ۴۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و حداقل در زمستان به ۹- درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد. میزان باران سالیانه این شهرستان  به‌طور متوسط ۲۵۰ میلی‌متر است.

شهرستان ری یکی از شهرستان‌های پیشرو در کشاورزی استان تهران است .  ۳۵ هزار هکتار از ۱۸۷ هزار هکتار سطح زمین های زیر کشت استان تهران معادل ۱۹ درصد آن به شهرستان ری اختصاص دارد .  که  ۵۰٪کشاورزی  آن به طریقه صنعتی و مکانیزه و مابقی به روش نیمه مکانیزه و سنتی انجام می‌گیرد .

فراورده‌های کشاورزی شهرستان ری شامل گندم، نباتات، علوفه‌ای، پنبه، چغندر قند و ذرت و تره‌بار  می‌باشد. سالانه حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار سطح کشت گندم، هفت هزار و ۸۰۰ هکتار جو، هشت هزار و ۹۰۰ هکتار ذرت،  ۶۰۰ هکتار کلزا و حدود چهار هزار و ۲۰۰ هکتارعلوفه در شهرری تولید می شود .که  کشت گندم شهرستان ری به صورت آبی است که بیشتر در بخش های قلعه نو و کهریزک انجام و جو نیز بیشتر در بخش های کهریزک و حسن آباد فشافویه کشت می شود. همچنین شهرستان ری رتبه اول تولید گندم، ذرت علوفه‌ای، صیفی‌جات و رتبه دوم تولید جو را در استان تهران دارد. از این رو به عنوان قطب كشت سبزي و صيفي استان تهران نیز معرفي مي شود.

از لحاظ باغداری ۲۰۰۰ هکتار از اراضی ری را تاکستان پوشانده و ۲۰۰۰ هکتار آن شامل سیب گوجه، آلو، زرد آلو، هلو، آلبالو و گلابی است. جهت آبیاری زمین‌های زیر کشت و باغات از چاه‌های عمیق و نیمه عمیق استفاده می‌گردد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *