مقالات

شهرستان زابل در بخش کشاورزی

شهرستان زابل یکی از شهرستان های شمال شرقی استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت شهر زابل می باشد. که  از شمال و شرق به شهرستان هیرمند، از شرق و جنوب به شهرستان هامون و زهک و از غرب به شهرستان نیمروز محدود می‌شود.

شهرستان زابل دارای اقلیم بیابانی گرم و خشک می‌باشد . میانگین بارش سالانه در این شهرستان ۶/۵۹ میلی متر بوده ،حداقل دماى آن مربوط به  دى ماه حدود 9/5 تا 7 درجه و حد اکثر دما ى آن مربوط به تير ماه حدود 45  تا 49 درجه بالاى صفر گزارش شده است . از بادهاى معروف در اين شهرستان ميتوان به  بادهاى سيستان اشاره نمود که در کليه فصول بر قرار است. باد هاى 120 روزه در سيستان حاصل توده هاى پر فشار غربى است.

کشاورزی در شهرستان زابل سنتی بوده و آبياری زمين های زير کشت از طريق رود خانه صورت می گيرد. بنابراين رودخانه هيرمند و شعباتش نقش اقتصادی مهمی در منطقه ايفا می کند. در شهرستان زابل آب چاه نیمه ها برای فعالیت های کشاورزی و بخصوص فعالیت های باغی استفاده می شود. فعالیت های باغی شهرستان در فصل های پر آب محدود به تولید گل محمدی، انگور و صیفی جات است.

در شهرستان زابل فعالیت های زراعی به صورت سنتی انجام می شود ولی با توجه به حوزه های آبی غنی، فعالیت های زراعی نیز رونق خوبی دارد. در این شهرستان کشت گیاهان دارویی، گندم و جو به میزان زیادی انجام می شود. که گیاهان دارویی کشت شده در این شهرستان شامل نعناع فلفلی، سیاهدانه، خارشتر و رازیانه است.

با اینکه شهرستان زابل دچار کم آبی است؛ میوه های جالیزی شامل هندوانه، خربزه و قندک، به میزان بسیار زیاد در آن تولید می شود.در این شهرستان همچنین گلخانه های تولید صیفی جاتی نظیر خیار، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای و بادمجان فعالیت می کنند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *