مقالات

شهرستان زاوه بر مبنای کشاورزی

شهرستان زاوه یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر دولت آباد می باشد. که  از شمال با شهرستان فریمان و شمال شرق با شهرستان تربت جام، از غرب با شهرستان تربت حیدریه، از جنوب با شهرستان رشتخوار و از جنوب شرقی با شهرستان خواف و از شرق با شهرستان باخرز همسایه است.

تنوع آب و هوایی شهرستان زاوه متنوع است به نحوی که آب و هوای تابستانی آن تحت تاثیر اقلیم گرم و خشک کویری و آب و هوای زمستان آن تاثیر گرفته از سیکلون های هوای سرد است.

اقتصاد شهرستان زاوه بر مبنای کشاورزی و دامپروری است.  شهرستان زاوه 30 هزارهكتار زمين كشاورزي دارد كه 11 هزار هكتار آن به كشت زعفران اختصاص دارد. تولیدات زراعی این شهرستان در مجموع عملکرد بالاتری از تولیدات باغی آن دارد.   در شهرستان زاوه سالانه 40 تن زعفران خشک تولید می شود. که علاوه بر تامین نیاز داخل کشور به دلیل کیفیت بالا در کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای اروپایی نیز صادر می شود. شترين زعفران كشور و جهان در اين شهرستان توليد مي شود كه روستاهاي صفي آباد، شهن آباد و مرغزار بيشترين سطح زير كشت را به خود اختصاص داده اند.

فعالیت‌های باغی در شهرستان زاوه به دلیل وجود کم آبی به میزان کمتری انجام می شود و معمولاً باغات احداثی شهرستان از محصولاتی هستند که به آب کمتری نیاز دارند. از عمده‌ترین محصولات باغی شهرستان می‌توان به پسته و انگور اشاره کرد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *