مقالات

شهرستان زرقان در بخش کشاورزی

شهرستان زرقان یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر زرقان است. این شهرستان با فاصله‌اي قريب به ۲۵ كيلومتر، نزديكترين شهر به مركز استان فارس است و در شمال شرقي شيراز قرار گرفته است. شهرستان زرقان از شمال با شهرستان مرودشت، از جنوب و شرق با شهرستان شیراز، از شمال شرقی با شهرستان بیضا و از غرب با شهرستان خرامه همسایه است.

آب وهواي شهرستان زرقان گرم و خشک است، میانگین دما در تابستان 30 درجه سانتی‌گراد، و در زمستان 5 درجه سانتی‌گراد، در فروردین‌ماه 18 درجه سانتی‌گراد و در مهرماه 20 درجه سانتی‌گراد می‌باشد و میانگین سالانه دما 18 درجه سانتی‌گراد است. میزان بارندگی سالیانه آن 150 میلی‌متر می‌باشد. پوشش گياهي اين منطقه از نوع کوهپايه‌اي است که  در رديف مراتع متوسط قرار دارد .

دلیل نام باستانی زرقان بخاطر سرسبز بودن آن است. چرا که 41000 هکتار اراضی حاصلخیز و کم نظیر کشاورزی در استان فارس که قسمت اعظم آن در حوزه رودخانه کر قرار گرفته است و نقش بسزایی در تامین مایحتاج زراعی این استان در تولیدات گندم ، برنج، کلزا، چغندر، سبزیجات و صیفی جات و… دارد . در شهرستان زرقان قرار دارد .

دشت آهوچر و موقعیت منحصر بفرد آن به وسعت 3500 هکتار که تولید کننده عمده گندم بذری در سطح استان فارس و کشور است ، که در عمل این دشت بعنوان پایلوت کشاورزی در سطح استان فارس مطرح می باشد. نیز در شهرستان زرقان قرار گرفته است .

همچنین در این شهرستان 2070 هکتار باغ انگور دیم با چند میلیون اصله درخت انگور و … تعداد 8 قنات فعال و غیر فعال که قدمت بعضی از آنها به بیش از هزار سال می‌رسد ، نیز وجود دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *