مقالات

شهرستان زرین دشت و عملکرد آن در کشاورزی

شهرستان زرین دشت یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر حاجی آباد است. این شهرستان از شمال به شهرستان‌های داراب و فسا، از مشرق به شهرستان‌های داراب و لارستان، از جنوب به شهرستان لارستان و از مغرب به شهرستان‌های فسا، جهرم و لارستان محدود می گردد.

آب و هوای این شهرستان از نظر تقسیم بندی هواشناسی جزء مناطق گرم و خشک است. متوسط بارندگی در این بخش حدود 229 میلی متر در سال است. حداکثر درجه حرارت در ماه های تیر و مرداد به 45 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و حداقل دما در زمستان به 3 درجه می رسد.

شغل اکثریت مردم در شهرستان زرین دشت کشاورزی می‌باشد . عمده‌ترین محصولات این منطقه گندم، جو، خرما، پنبه و اندکی صیفی جات و تره بار می‌باشد. عمل کشاورزی به صورت دیمی و آبی همراه با کاشت و برداشت نیمه مکانیزه انجام می‌گردد .

بخش زیادی از باغات شهرستان زرین‌دشت را نخلستان‌های خرما تشکیل داده است و  عمده محصول این شهرستان خرما از ارقام مختلف است . که شامل ارقام شاهیونی، گنتال، پرکون، پیارم، لشت، خاصیون و … می باشد . مهم‌ترین منطقه کشاورزی آن اطراف شهر دبیران است ، که تولیدات عمده آن گندم، ذرت و هندوانه‌است که از این نظر در شهرستان مقام اول را دارد.

کشت گندم و جو پائیزه در این شهرستان بر اساس تقویم زراعی از نیمه اول آبان ماه شروع و تا اواخر آذر ماه ادامه خواهد داشت. مهم‌ترین ارقام گندم جهت کشت رقم سیروان، چمران ۲، مهرگان، شیرودی و چمران و مهمترین ارقام جو نیز تروپی است که به دو روش دیمی و آبی در این منطقه قابلیت کشت دارد

شهرستان زرین دشت در زمینه تولید پنبه نیز از جایگاه خوبی برخوردار است و ارقام گلستان، ساجدی، ارمغان به عنوان ارقام داخلی و رقم لیدر و ماکسا به عنوان ارقام وارداتی در این منطقه تولید می‌شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *