مقالات

شهرستان زیرکوه؛ از قطب های تولید کشاورزی خراسان جنوبی

شهرستان زیرکوه یکی از شهرستان های شمال شرقی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر حاجی آباد می باشد. که  از شمال با بخش‌هاي قاسم آباد و سنگان شهرستان خواف، از جنوب با بخش قهستان شهرستان درميان، از غرب با شهرستان قاينات و از شرق با کشور افغانستان هم‌مرز است.

با توجه به اینکه اکثر مردم شهرستان زیرکوه در روستاها سکونت دارند، شغل اکثر مردم این شهرستان كشاورزی است و كشاورزی در این شهرستان اكثرا به شكل باغداري انجام ميشود. همچنین از آنجایی که این شهرستان یکی از نقاط مهم و در خور به دلیل تولید محصولات کشاورزی است به همین دلیل زیرکوه را می‌توان یکی از قطب های تولید کشاورزی و دامپروری نیز معرفی کرد .

کشاورزی در سطح شهرستان زیرکوه به هر دو نوع سنتی و مکانیزه درحال انجام است، البته کشت محصولات زراعی بیشتر به صورت مکانیزه انجام می‌شود.

یکی از محصولات مهم كشاورزي این شهرستان، زرشك است. که شهرستان زيركوه به عنوان بزرگترين توليد كننده زرشك در دنيا شناخته مي شود، كه بيشترين زرشك توليدي اين شهرستان نيز در بخش زهان و در روستاهاي افين، كبودان، و روستاهاي ديگر اين بخش توليد مي شود.  ازديگر محصولات مهم توليدی این شهرستان می توان به  زعفران، آلو، عناب، پسته، انگور و محصولات جاليزي از قبيل هندوانه و…. اشاره کرد.
یکی دیگر از پتانسيل هاي شهرستان زيرکوه، محصولات يا گياهان دارويي است .وجود رشته كوه هاي وسيع باعث شده تا اين شهرستان به عنوان كلكسيوني از گياهان دارويي شناخته شود . گياهان دارويي زيادي از جمله : زيره كوهي، آويشن، مستار، كلپوره، كاكوتي، بومادران، بنه  وكسورگو در اين شهرستان به فراوانی يافت مي شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *