مقالات

شهرستان سبزوار؛ از قطب های مهم تولیدات کشاورزی

شهرستان سبزوار یکی از شهرستان های غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر سبزوار می باشد. که  از شمال با شهرستان های جوین و خوشاب، از شرق و شمال شرق با نیشابور و فیروزه، از جنوب شرقی با شهرستان‌ کاشمر، از جنوب با شهرستان بردسکن و از غرب و شمال غرب با شهرستان داورزن و استان سمنان هم‌مرز است.

با این وجود که شهرستان سبزوار در اقلیمی کویری قرار گرفته است، اما از آب‌وهوای خشنی برخوردار نیست. فصل تابستان که گرم‌ترین بازه‌ی زمانی در این ناحیه است میانگین دما به ۲۵ تا ۳۵ درجه می‌رسد. با ورود به فصل پاییز نیز دمای هوا رو به کاهش می‌رود و به میانگین ۱۲ درجه می‌رسد. البته از نظر بارندگی سبزوار شهر پربارانی نیست و بیشترین میزان بارندگی در اسفند ماه خواهد بود که میزان آن ۳۸ میلی‌لیتر است.

کشاورزی

شهرستان سبزوار بادارا بودن۵۶۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت با تولید سالانه در حدود ۳۸۰۰۰۰ تن انواع محصولات زراعی وباغی یکی از قطب های مهم تولیدات کشاورزی  می باشد.

زراعت نیز از حوزه های مهم بخش کشاورزی است که در شهرستان سبزوار جایگاه خوبی دارد. گندم و جو از جمله محصولات زراعی شهرستان هستند که به میزان انبوهی تولید می شوند. زعفران از دیگر محصولات باارزشی است که در این شهرستان به میزان زیاد تولید می شود. پنبه از دیگر محصولات زراعی شهرستان است که سطح زیر کشت مناسبی دارد. وجود کارخانه‌های پنبه پاک‌کنی در داخل شهرستان، از علت های کشت وسیع این محصول است.

این شهرستان در زمینه تولید محصولات باغی وضعیت مناسبی دارد. پسته و بادام از میوه های خشکباری است که به میزان زیادی در این شهرستان تولید می شوند.

انگور نیز در این شهرستان تعداد باغات زیادی را به خود اختصاص داده است. این محصول در این منطقه به صورت دیم و آبی کاشته می شود و پتانسیل تولیدی خوبی در این شهرستان دارد.

انار از دیگر محصولات باغی این شهرستان است که به میزان زیادی تولید می شود و کیفیت خوبی دارد. ارقام انار منطقه شامل لیلی، می خوش و رقم بومی است.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *