مقالات

شهرستان سرابله

شهرستان سرابله یکی از قطب های اصلی کشاورزی ایلام بحساب  می آید.  این شهرستان در شمال ایلام با زمین های حاصلخیز و آب فراوان قرار دارد. تولید عسل، برنج کاری، سبزی و صیفی، محصولات باغی و آبزی پروری و دامداری و…باعث رونق تولیدات کشاورزی در این شهرستان پر ظرفیت شده است .در حال حاضر اکثر مردم این شهرستان بکار کشاورزی مشغولند.

کشت برنج محلی از قدیم تا کنون باعث امرار معاش بسیاری از مردم این شهرستان شده است، گذر رودخانه سیمره و چشمه های فراوان منطقه در این شهرستان فرصتی بی نظیر را برای کشت انواع محصولات در شهرستان فراهم کرده است.

کشت بیش از 13 نوع سبزی در سرابله

در حال حاضر بیش از 13 نوع سبزی در این شهرستان کشت می شود که سالانه 260 تن محصول سبزی در این شهرستان تولید و عرضه می شود.در حال حاضر این شهرستان یکی از شهرستان های مستعد در حوزه کاشت صیفی جات و سبزی است .

شهرستان سرابله با سطح زیر کشت 1500 هکتار قطب اول برنجکاری در استان است . سالانه نزدیک به 5هزار تن برنج در این شهرستان تولید می شود که ۳۰ درصد کل تولید برنج استان ایلام است.

به رغم همه ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی شهرستان، متاسفانه این شهرستان به دلیل نبود صنایع تبدیلی و و بسته بندی از درآمدهای بخش کشاورزی کم ترین بهره را می برد.برنج محلی این شهرستان در سایر مناطق کشور به اسم های دیگر بفروش میرسد. طرح های توسعه زیادی در این شهرستان برای بخش کشاورزی می توان اجرایی کرد، در حال حاضر بیشتر کشاورزی در این منطقه بصورت سنتی انجام میشود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *