مقالات

شهرستان سراب ، بر پایه کشاورزی

شهرستان سراب یکی از شهرستان های جنوب شرقي استان آذربايجان شرقي به مرکزیت شهر سراب می باشد . اين شهرستان ازشمال به شهرستان هاي مشكين شهروهريس ، ازشرق به استان اردبيل ، ازجنوب به شهرستان ميانه و ازغرب به شهرستان بستان آباد محدوداست .

شهرستان سراب به دلیل قرار گرفتن ما بین دو رشته کوه بزقوش در جنوب و ارتفاعات سبلان در شمال دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است .  یکی از نقاط سردسیر کشور به‌شمار می‌رود. تعداد روزهای یخبندان در سراب به‌طور متوسط ۱۸۴ تا ۱۹۶ روز در سال و مقدار بارندگی سالانه:۲۸۵/۳۰۰میلیمتر می باشد .

اقتصاد شهرستان سراب با توجه به موقعيت اقليمي و جغرافيايي  در راستای محور كشاروزي و دامداري مي باشد و به جهت داشتن آب و خاك مناسب و نيروي انساني كافي اکثریت اهالي منطقه در اين بخش فعاليت دارند. از طرفی با توجه به اين كه اكثر مردم شهرستان نیز در روستاها سكونت دارند لذا فعاليت‌هاي كشاورزي و دامداري به عنوان شغل اصلي در این شهرستان مطرح هست. گندم، سیب زمینی ،  سبزیجات ،  خیار ،  گوجه فرنگی ، حبوبات ، باغ‌های سیب ، گلابی ، گردو ، توت فرنگی ، گوجه سبز ،  گلابی ، پیاز و زردآلو از مهم‌ترین محصولات کشاورزی این شهرستان است که از شهرت خاصی برخوردار می‌باشد.

پرورش زنبور عسل و دام داری نیز از مشاغل اصلی اهالی این شهرستان است. پرورش زنبور عسل در شهرستان سراب به دو صورت بومی و مدرن انجام می گیرد و از جایگاه خوبی برخوردار است. منطقه ی سراب به علت قرار گرفتن درجلگه هموار و دارا بودن خاک های غنی و رسوبی و آب کافی یکی از مراکز عمده پرورش دام در آذربایجان محسوب می شود . پرورش دام در این شهرستان شامل گاو شیری، گوساله پرواری، گاو میشی، گوسفند، بز و میش می شود. پرورش طیور درحد خودکفایی و شامل مرغ گوشتی، تخمی و مرغ بومی است. علاوه بر آن پرورش ماهی(قزل آلا، کپور و سفید) نیز در این شهرستان انجام می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *