مقالات

شهرستان سرایان؛ از قطب هاي کشاورزي خراسان جنوبي

شهرستان سرایان یکی از شهرستان های شمال غربی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر سرایان می باشد. که  از غرب به شهرستان فردوس و بخش سده شهرستان قائنات، از شرق به بخش کاخک شهرستان گناباد، از جنوب و جنوب شرق به بخش خوسف شهرستان بیرجند، از جنوب غربی به بخش دیهوک شهرستان طبس محدود می‌شود.

شهرستان سرایان به دلیل قرار گیری میان کوه و کویر آب و هوای نسبتاً معتدلی دارد. به طور کلی اقلیم استان خراسان جنوبی اقلیم خشک و بیابانی است. اما در مناطق شمالی و مرتفع این استان مانند سرایان آب و هوا اندکی مطلوب‌تر است. در شهر سرایان دو نوع باد دائمی و باد موسمی می‌وزد. بادهای دائمی در نیمه اول سال موجب اعتدال هوای شهر و در نیمه دوم سال سبب سرمای شدید شهر می‌شوند. در نتیجه تابستان این شهر معتدل و زمستان آن بسیار سرد است.

در این شهرستان دو منطقه وجود دارد، منطقه ی کویری که شامل سه قلعه است و از نظر میزان آب‌های زیرزمینی و همچنین کشاورزی وضعیت خوبی ندارد و منطقه سردسیری که شامل آیت است و از لحاظ منابع آب و کشاورزی وضعیت خوبی دارد. با این حال شهرستان سرایان یکي از قطب هاي توليدي کشاورزي استان خراسان جنوبي مي باشد. كه با دارا بودن بيش از ۱۵۵ حلقه چاه عميق و۲۱۰ رشته قنات و چشمه سار باسطح زير كشت ۱۶۰۴۵هكتار و توليد ساليانه ۹۴۰۵۴ تن محصولات زراعي وسطح زير كشت۵۲۱۶هكتارمحصولات باغي باتوليد ساليانه ۱۳۷۶۷ تن در نقش بسزايي اشتغالزايي منطقه  دارد. محصول اصلی کشاورزی این شهرستان ؛ زعفران می باشد . بعد از زعفران، انار، عناب، سنجد، انگور ، بادام، گردو و در سالهای اخیر پسته و نیز از دیگر محصولات کشاورزان این منطقه می باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *