مقالات

شهرستان سرباز؛ یک شهرستان کشاورزی

شهرستان سرباز یکی از شهرستان های جنوب شرقی استات سیستان و بلوچستان به مرکزیت شهر سرباز می باشد. که  از شمال به شهرستان مهرستان و ایرانشهر، از شرق به شهرستان مهرستان و کشور پاکستان، از جنوب به شهرستان چابهار و از غرب به شهرستان نیک‌شهر و قصر قند محدود می‌گردد.

آب و هواى شهرستان سرباز در تابستان گرم و خشک و در بعضی از ماه های سال به علت تاثیر بادهای موسمی با رطوبت (شرجی) و در زمستان معتدل است. بادهاى باران آور موسمى در فصل تابستان بصورت رگبارهای شدید وگاهی سیل آسا و بادهاى باران‏ آور غربى در فصل زمستان در این منطقه موجب ریزش پراکنده باران مى‏ شوند . متوسط بارندگی این منطقه 90میلی متردرسال است.

کشاورزی

شهرستان سرباز یک شهرستان کشاورزی است که کاشت و تولید انواع محصولات کشاورزی گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری در این شهرستان امکان‌پذیر است.  تنوع زیاد محصولات کشاورزی در سرباز به دلیل وجود رودخانه فصلی سرباز است. این شهرستان همچنین به دلیل نزدیکی شرایط آب و هوایی به هندوستان، به هند کوچک مشهور است.

انبه یکی از محصولاتی است، که در حال حاضر در شهرستان سرباز کشت می‌شود و با اقلیم این منطقه سازگار است.  مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان مانند شهرستان سرباز، یکی از مهمترین مناطق مناسب برای پرورش موز محسوب می‌شوند زیرا نور، رطوبت و گرمای کافی در این مناطق به خوبی وجود دارند.  موز، انبه، پاپایا، مرکبات، سیب، آلو، انار، زردآلو و انگور از جمله محصولاتی است که در این شهرستان کشت می شود.

زیتون نیز از جمله عمده محصولات باغی این شهرستان است. خرما از جمله محصولات باغی است که با آب و هوای گرم و اقلیم جغرافیایی کویری مانند شهرستان سرباز، سازگاری دارد. برجسته‌ترین خرماهای کاشته شده در این شهرستان، ربی و مضافتی هستند. البته بیش از 10 نوع خرما در این شهرستان کاشته می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *