مقالات

شهرستان سربیشه دارای بستر مناسب برای کشاورزی

شهرستان سربیشه یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر سربیشه می باشد. که از شمال و شمال شرق با شهرستان‌های درمیان و بیرجند، از شرق با شهرستان خوسف،  از جنوب با شهرستان نهبندان و از شرق با کشور افغانستان هم‌مرز است.

ارتفاع شهرستان سربیشه از سطح دریا ۱۸۳۹ متر و دارای آب و هوای معتدل و خشک است. البته میانگین دمای سالانه آن از سایر شهرهای استان خراسان جنوبی کمتر است و برخی ایام سال جزو سردترین شهرهای کشور می‌باشد.

مردم این شهرستان عمدتا در بخش کشاورزی و دامپروری مشغول هستند. چرا که  هواي بسيار خنک در تابستان، وجود مراتع گسترده و تنوع اقليمي در شرق و مرکز و غرب شهرستان سربیشه بستر مناسبي براي توسعه كشاورزي و دامپروري مي باشد.

با توجه کمبود آب در شهرستان سربیشه، باغداری به سبب اینکه به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز است، یکی از مزیت های این شهرستان است.  در حال حاضر بیشترین تولیدات این شهرستان در حوزه باغداری زرشک به مقدار1500 هکتار، پسته به مقدار 700 هکتار و عناب به مقدار 200 هکتار است. همچنین کاشت آلو، آلوچه و زردآلو در مناطق کوهستانی این شهرستان وجود دارد و با اقلیم آن سازگار است.

در زمینه زراعت نیز در شهرستان سربیشه، کشت زعفران به مقدار زیاد انجام می‌شود و با توجه به اقلیم و شرایط این منطقه و وجود بازار داخلی برای مصرف، قابلیت گسترش دارد. گندم و جو نیز به صورت سنتی در این منطقه کشت می‌شود. کشت گیاهان دارویی، پنبه و کلزا نیز به میزان کمتر در این شهرستان انجام می شود.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *