مقالات

شهرستان سرعین در حوزه کشاورزی

شهرستان سرعین یکی از شهرستان‌های استان اردبیل به مرکزیت شهر سرعین است. که این شهرستان  از شمال و شرق به شهرستان مشگین‌شهر و اردبیل، از جنوب به شهرستان نیر و از غرب به استان آذربایجان شرقی محدود می‌شود.

سرعین به واسطه موقعیت جغرافیایی و همچنین ارتفاع ۱۶۵۰ متری آن از سطح دریا جزء شهرستان های سردسیر محسوب می‌شود. این شهرستان کوهستانی در فصل زمستان در بیشتر روزها با بارش برف همراه بوده و اغلب هوا سرد است. در حالی که در فصل بهار و پاییز، بیشتر روزها هوا بارانی می‌باشد. آب‌وهوای سرعین در تابستان معتدل است. متوسط حداکثر درجه ی حرارت هوا 25 درجه ی سانتی گراد و حداقل متوسط دمای آن منفی 8.7 درجه ی سانتیگراد و میزان بارندگی سالیانه اش حدود 520 میلیمتر است.

کشاورزی

توسعه اقتصادی و کسب درآمد اهالی شهرستان سرعین بر پایه کشاورزی و زنبورداری است. شهرستان سرعین که در دامنه کوه‌های سبلان واقع شده است، به سبب موقعیت جغرافیایی مساعد، وجود چشمه‌ها، آب رودخانه‌ها و چاه‌ها و همچنین به دلیل گونه‌های گیاهی متنوع به یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای تولیدکننده گیاهان دارویی و عسل در ایران تبدیل شده است.

در زمینه زراعت در شهرستان سرعین انواعی از محصولات زراعی تولید می شوند. گندم وجو از جمله محصولات استراتژیک این شهرستان می باشند. شهرستان سرعین در زمینه کشت حبوباتی همچون عدس، نخود، لوبیا و ماش نیز مستعد است. زعفران از جمله محصولاتی است که در چند سال اخیر، توجه خوبی به کشت آن شده و کشت این محصول در شهرستان سرعین بازدهی خوبی داشته است.

آلبالو، گیلاس سیب و گلابی  از جمله محصولات باغی شهرستان سرعین هستند که سازگاری خوبی با شرایط اقلیمی منطقه دارند. همچنین در حال حاضر گلخانه هایی در زمینه تولید صیفی جاتی مانند خیار وگوجه، سبزیجات، گیاهان دارویی (گیاهان دارویی ضد سرطان) و گل و گیاه زینتی مانند گل رز هلندی  در این شهرستان وجود دارد.

گیاهان دارویی از دیگر محصولاتی است که به صورت خودرو و کشت شده در این شهرستان وجود دارد. پونه، آویشن و به لیمو انواعی از این گیاهان دارویی هستند.

   

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *