مقالات

شهرستان سروآباد پر رونق در کشاورزی

شهرستان سروآباد شهرستانی در کردستان که در غرب ایران قرار دارد.این شهرستان از سمت شمال به سمت مریوان و از سمت شرق به سنندج محدود می شود و در 80 کیلومتری سنندج واقع است. مردم این شهرستان به زبان کردی با گویش هورامانی صحبت میکنند. آب‌و‌هوای نقاط مختلف شهرستان سروآباد با توجه به تغییرات ارتفاع نسبت به یکدیگر متفاوت است و از مناطق کوهستانی و سردسیر تا مناطقی با آب‌و‌هوای تقریبا معتدل متغیر است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰، برابر با ۴۹،۸۴۱ نفر بوده‌است. از نکات جالب توجه در مورد سروآباد وجود اقلیم های متفاوتی چون کوهستانی و سردسیر تا معتدل است که کشت انواع محصولات کشاورزی در آن امکان پذیر است

آب و هوای کوهستانی و معتدل باعث شده است که کشاورزی در این شهرستان رونق خوبی پیدا کند.توت فرنگی یکی از محصولات کشاورزی منطقه سروآباد محسوب میشود. . این محصول در سطح وسیعی در منطقه کشت می‌شود .. از انواع میوه‌های تولیی در منطقه سیب، گردو، گلابی، آلبالو، انار است.

سروآباد با دارا بودن 7هزار و 500 هکتار باغات گردو، انگور، انار، انجیر و گیلاس، ۱۲ درصد از کل محصولات باغی استان را تولید می کند.از مجموع باغات این شهرستان یک هزار و 760 هکتار به کشت انگور ره شه اختصاص یافته ست.متوسط برداشت این انگور در هر هکتار حدود هفت تن میباشد.شهرستان سروآباد با 80 درصد بیشترین سطح زیر کشت و بیشترین میزان تولید انار در استان کردستان را به خود اختصاص داده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *