مقالات

شهرستان سروستان ؛ سرزمین پسته و زیتون فارس

شهرستان سروستان یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر سروستان است. این شهرستان از شمال به منطقه ارسنجان، از شمال غرب به شیراز، از غرب به منطقه اکبرآباد کوار و کوار، از جنوب غرب به خفر، از جنوب به خاوران و تادوان، از جنوب شرق به فسا، از شرق به استهبان و نی‌ریز و از شمال شرق به شهرستان خرامه و دریاچه بختگان محدود می‌شود.

آب وهواي این شهرستان  معتدل و خشک است و میانگین دمای سالانه این شهرستان 18 درجه سانتیگراد می باشد. میانگین بارش باران در این شهرستان 247  میلیمتر می باشد.

کشاورزی

آب و هوای معتدل شهرستان سروستان امکان تولید انواع میوه و محصولات کشاورزی را در این شهرستان فراهم آورده است . مردم  سروستان به مشاغل خدماتی و کشاورزی اشتغال دارند و اقتصاد این منطقه نیز بر همین پایه‌ها استوار است . پسته و زیتون و خربزه از محصولات کشاورزی این شهر است که به شهرهای استان و دیگر نقاط کشور صادر می‌شود.

فعالیت های زراعی در شهرستان سروستان  دارای تنوع و تولید  بیشتری نسبت به حوزه باغی است. بررسی پیشینه کشت و کار گندم در این شهرستان نشان می دهد که در شهرستان سروستان تولید گندم و جو بسیار زیاد بوده است . بطوریکه بخشی از این محصولات به سایر شهرستان ها نیز صادر می شود .

در زمینه باغداری  بیشتر باغات پسته و زیتون در این شهرستان دیده می شود . چرا که  فعالیت های باغی شهرستان سروستان به دلیل مشکلات کم آبی رونق خیلی زیاد در زمینه انواع تولیدات نداشته است .

شهرستان سروستان بیش از سه هزار هکتار زمین زیر کشت محصول پسته دارد و پسته این شهرستان را به کشورهای اروپایی صادر می شود . همچنین در این شهرستان بیش از هزار و 100 هکتار زیتون کشت شده است که سالانه از هر هکتار آن بیش 12 تن زیتون بدست می آید .

تولیدات جالیزی در  سروستان شامل هندوانه، خربزه و طالبی می شود. تولید صیفی جاتی نظیر گوجه فرنگی، خیار و فلفل دلمه ای نیزدر شهرستان سروستان به صورت گلخانه ای انجام می شود و در چند روستا نیز به صورت تخصصی در حوزه تولیدات گلخانه ای فعالیت صورت می گیرد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *