مقالات

شهرستان سرچهان

شهرستان سرچهان یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر کره ای است. این شهرستان از شمال به بخش مركزی شهرستان بوانات و ابركوه استان یزد و از جنوب به شهرستان‌های نی‌ریز، بخش آباده طشك و ارسنجان، از غرب به شهرستان پاسارگاد، بخش مشهد مرغاب و خرم‌بید و از شرق به شهرستان خاتم (هرات) در استان یزد محدود می‌شود.

شهرستان سرچهان همچنان با مساحتی بالغ بر 2200 كیلومتر مربع از پهناورترین بخش های استان فارس است . كه دارای آب و هوایی سرد و خشك در زمستان و پاییز و خنك و معتدل در بهار و تابستان است. بیشترین بارش آن در زمستان به صورت برف است كه آب چشمه‌های نواحی هم‌جوار را نیز تأمین می‌كند. وجود دو رشته كوه در شمال و جنوب سرچهان این منطقه را محصور كرده و قسمتی از این كوه‌ها به ویژه در قسمت جنوبی پوشیده از جنگل‌ها و مراتع است .

کشاورزی

شرایط اقلیمی این منطقه باعث شده مردم شهرستان سرچهان از دیرباز به كار دامپروری و كشاورزی مشغول باشند؛ به طوری كه سرچهان با داشتن بیش از 500هزار رأس دام، یكی از قطب‌های دامپروری در استان فارس است.

وجود زمین های مرغوب ومنابع آب خدادای ازعوامل رونق کشاورزی در شهرستان سرچهان است. اراضی مرغوب و چشمه‌ها، قنوات و چاه تلمبه‌ها، همه و همه باعث شده بیشتر مردم این شهرستان به كشاورزی اشتغال یابند.

مهمترین محصولات کشاورزی شهرستان سرچهان عبارتنداز:گندم ، جو ، نخود ، عدس ، لوبیا ، سیب زمینی ، آفتاب گردان  ، ذرت ، دانه های روغنی ، چغندرقند ، خیارسبز ، هندوانه و …

وجود تاکستان ها وباغات گردو ، بادام ، به ، سیب ، آلوبخارا ، هلو و دیگر سیاه درختان در این خطه از فارس چشم اندازی زیبا دارد.گردو ، انگور ، کشمش ، به ، نخود ، عدس ، لوبیا و سیب زمینی این منطقه از شهرت خاصی برخوردار است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *